Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ideálne obálky do kancelárie

Obálka je vec, ktorá snáď nikdy nestratí svoj význam. Je pravda, že v osobnej komunikácii hrajú e-maily už dávno prim, avšak čo sa týka oficiálnej komunikácie, klasické listy zaujímajú ešte stále svoje pevné miesto. Používajú ich úrady aj firmy. Firmy veľmi často aj na doručenie menších predmetov. K tomu slúžia špeciálne obálky. Ale to už predbiehame, vezmime to pekne od začiatku.

Druhy obálok

Rôznych typov obálok je neúrekom. Výber určite nekončí u štandardných listových obálok, ale je oveľa širší. Aké názvy sa pre obálky používajú?

  • Štandardné
  • Špeciálne
  • Obchodné tašky
  • Doručenky
  • Zásielkové obálky
  • obalka_main

Aký je medzi nimi rozdiel?

Štandardné obálky sú klasické listové obálky, ktorých ste v živote dostali určite tucty. Vyrábajú sa vo formáte A5, preložená A5, alebo preložená A4 na tretiny. Vybrať si môžete medzi klasickými obálkami s okienkom, alebo bez neho.

Spôsob uzavretie obálky je tiež rôzny. Vyrábajú sa samolepiace, ale aj také s navlhčovacím lepidlom. Obálka sa otvára na širšej strane.

obalka2

Na špeciálne obálky vsaďte v prípade, kedy posielate nejakú cennosť, neštandardný dokument, či prípadne predmet, ktorý by sa nemal cestou poničiť. Špeciálne obálky bývajú odolnejšie voči nárazu vďaka tomu, že sú buď vystužené bublinkovou fóliou, alebo vyrobené z kartónu. To zaručí nie len ochranu proti nárazu, ale aj proti tomu, aby bola obálka prehnutá.

Obchodné tašky sú v podstate veľké obálky. Dajú sa kúpiť vo formáte A4, takže sa používajú vtedy, kedy nechcete dokument tohto formátu prehýbať. Alebo sa používajú na dokumenty s väčším počtom stránok. Prípadne na katalógy alebo brožúry.

Obchodné tašky sa otvárajú na kratšej strane a vyrábajú sa aj špeciálne obchodné tašky s textilnou výstužou.

Doručenky a zásielkové obálky

Doručenky používajú najme úrady. Ide o obálky, ktoré majú predtlačené všetky náležitosti, ako je odosielateľ, adresát atď. Jedna ich časť je samoprepisovacia. Túto časť si potom pošta odtrhne ako dôkaz toho, že list bol doručený.

Zásielkové obálky zaručujú extrémne vysokú ochranu proti poškodeniu obsahu zásielky. Preto sú vhodné najme na doručovanie kníh, multimédií či tlačených viazaných materiálov. Sú vyrobené z veľmi pevného kartónu.

obalka1

Už viete, ktorá obálka je pre vás najvhodnejšia? A aký je rozdiel medzi obálkou a obchodnou taškou? Vyberiete si presne takú obálku, v ktorej bude čo najbezpečnejšie doručený jej obsah.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií