fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Ideme do veľmi ťažkých dní. Počty budú evidentne ešte výrazne stúpať a naše kapacity začnú škrípať

Premiér Igor Matovič sa na sociálnej sieti vyjadril k aktuálnej situácii v súvislosti s narastajúcim počtom nakazených.

Máte tip? napíšte nám mailom

Za včera pribudlo rekordných 818 nakazených z vykonaných 8565 testov.

,,Peknú nedeľu všetkým ľuďom dobrej vôle.

Nikto nie je rád poslom zlých správ, ale zobrať mlčaním výsledky Covid-19 za včerajší deň by nebolo správne. Bohužiaľ, opäť sme dosiahli rekord – 818 pozitívne testovaných ľudí pri 8565 vykonaných testoch.

Niekto si možno povie, rekord sa dal čakať a aj sám som na tento týždeň avizoval 800-1000 pozitívnych denne. Áno, lenže my sme dosiahli absolútny rekord v sobotu, v deň, ktorý býva druhý najslabší v týždni … a to je znakom toho, že rast ochorení nabral mimoriadne prudkú dynamiku!

Chcem preto všetkých vás, ktorí si uvedomujete vážnosť tejto chvíle, aby ste napriek ochranným opatreniam prijatým hygienou, nasadili vo svojich rodinách výrazne prísnejšie vlastné pravidlá – prosím vás, nechoďte (ak je to i len trochu možné) na žiadne hromadné podujatie – športové, kultúrne, cirkevné …

Prosím vás, neorganizujte žiadne rodinné oslavy a ani na ne nechoďte. Prosím, buďte mimoriadne opatrní aj pri bežnom kontakte s ľuďmi zo spoločnej domácnosti. Noste rúško vždy a všade vnútri, vonku hneď, ako sa priblížite ku niekomu mimo ľudí zo spoločnej domácnosti.

Prosím vás, nezabúdajte zároveň na svojich rodičov a starých rodičov. Ak môžete, choďte im nakúpiť vy sami.

Vy, milí kultúrnici, športovci a cirkevníci – buďte prosím mimoriadne mimoriadne opatrní pri organizovaní hromadných podujatí, ktoré umožňujú dnešné pravidlá. Viem, že vám je akékoľvek obmedzenie príťažou a vrie vo vás vzbura za slobodu … dnes to však nie je správna chvíľa, verte mi. Nikto nerobí nič naschvál proti vám a verte, že nikto na Slovensku netúži viac po skončení akýchkoľvek ochranných opatrení viac ako ja.

Ideme do veľmi ťažkých dní. Počty budú evidentne ešte výrazne stúpať a naše kapacity začnú škrípať. Napriek tomu verím, že túto skúšku ako spoločenstvo zodpovedných ľudí s vypätím všetkých síl zvládneme.

Myslime, prosím, na tých najzraniteľnejších – naše babky a dedkov, chronicky chorých ľudí, zdravotné sestry a lekárov v prvej línii, ktorí riskujú teraz za nás svoje zdravie a životy.

Vás, kuvici, chcem požiadať o pár týždňov ticha. Vaše bludy, ktoré šírite, vaše prkotiny, ktoré zveličujete, vaše manipulácie, ktoré podsúvate … spoločnej veci a verejnému záujmu ničím nepomáhajú, nech sa akokoľvek tak tvárite. Práve naopak, spôsobujete ignoráciu opatrení, viac nakazení, viac úmrtí. Spamätajte sa, prosím,” napísal na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:
Novorodenec sa nakazil od matky. V pôrodnici má polovica rodičiek koronavírus

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií