fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Kto sa nepreukáže negatívnym testom, pôjde do karantény. Inak dostane pokutu 1650 eur

Dnes premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii informoval o tom, že kto sa nepreukáže negatívnym testom na COVID-19, by mal mať povinnosť ísť do domácej karantény.

Máte tip? napíšte nám mailom

Testovanie bude s veľkou pravdepodobnosťou dobrovoľné s tým, že ľudia, ktorí sa nepreukážu akýmkoľvek testom, by mali mať povinnosť ísť do domácej karantény. De facto bude platiť zákaz vychádzania. Ak by karanténu osoba porušila, dostala by pokutu až do výšky 1650 eur.

Premiér tiež informoval, že ľudia, ktorí nedôverujú plošnému testovaniu, sa môžu dať otestovať v súkromnom testovaní.

Bude potrebných 20 tisíc zdravotníckych pracovníkov

Na testovanie bude potrebných 20 tisíc zdravotníckych pracovníkov. Momentálne je na Slovensku 19 tisíc lekárov, 34 tisíc sestier, 3200 študentov, 400 zdravotníkov z armády.

Odmena pre pracovníkov by predbežne mala byť 7 eur na hodinu a rizikový príplatok za počet pozitívnych v okrsku, čo môže byť ah 20 eur.

Mobilné odberové jednotky

K dispozícii budú aj mobilné odberové jednotky. Tie budú testovať ľudí čo najbližšie k ich bydlisku, aby nebola zbytočná mobilita ľudí. Ide hlavne o rómske osady, informoval premiér.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií