fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Ľudia si z domácej karantény budú musieť robiť fotky a budú sledované ich SIM-karty

Igor Matovič pripustil, že do konca budúceho týždňa začne fungovať domáca karanténa a zruší sa štátna karanténa.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pre TA3 ďalej povedal, že zatiaľ ide len o jeho návrh. Ten bude musieť ešte  prerokovať s vládou a hlavným hygienikom.

Igor Matovič informoval, že povinná karanténa v domácom prostredí bude trvať 14 dní. Slováci, ktorí prídu zo zahraničia, budú musieť súhlasiť so sledovaním SIM kariet.

Z domácej karantény si budú musieť robiť fotky. „Štátna karanténa by sa mohla uvoľniť, ak budú prichádzajúci ľudia súhlasiť, že prídu o časť slobody, a budú sledovaní mobilným telefónom a budú si robiť fotografie, že dodržiavajú domácu karanténu,” informoval premiér v TA3.

 

Štátna karanténa

Momentálne stále platí štátna karanténa. Osoby, ktoré vstúpia na územie SR, sú umiestnené do štátneho zariadenia, kde sú do doby vykonania testov (niekoľko dní). Ak je výsledok negatívny, osoba môže odísť do domácej izolácie na 14 dní (štátna + domáca) – tejto izolácie sa musia  podrobiť všetky osoby v spoločnej domácnosti. To, v ktorom zariadení je osoba umiestnená, sa dozvie po vstupe na územie SR.

Tieto osoby môžu použiť od uvedeného dátumu iba niektoré hraničné priechody a pred vstupom na územie Slovenska sa musia zaregistrovať, aby boli umiestnené čo najbližšie k svojmu bydlisku, a to elektronicky prostredníctvom formuláru.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj ta3

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií