fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Na prípadnú druhú vlnu už máme plán

Premiér Igor Matovič dnes v RTVS Sobotné dialógy, informoval, že druhá vlna nového koronavírusu, záleží len od ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Matovič ďalej informoval, že na prípadnú druhú vlnu už majú plán. Uviedlo, že ľudia prichádzajúci zo zahraničia sa majú prihlásiť na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva a mali by ísť aj do domácej karantény. Na piaty deň by mali ísť na test ochorenia COVID-19.

Kontroly na hraniciach

Ak sa momentálne situácia nebude dobre vyvíjať vláda bude musieť podľa Matoviča zatiahnuť ručnú brzdu. ,,Bude to len preto, lebo sme to spoločne nezvládli, budeme musieť napríklad obnoviť kontroly na hraniciach a vymyslieť spôsob, ako zistiť, kto odkiaľ cestuje, to v súčasnosti nie je možné,“ povedal premiér.

Mobilná aplikácia

V hre je stále aj mobilná aplikácia a dobrovoľné trackovanie ľudí, informoval premiér. ,,Tí, ktorí si nahlásia tú aplikáciu do mobilu, tak budú chránení alebo budú chrániť druhých ľudí. Aj vo finále sa bude môcť pozitívny človek rozhodnúť, či tú informáciu o sebe pustí do obehu,” poznamenal Matovič.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj RTVS

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií