fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič vyzýva rodičov, aby všetky deti pripravili na nosenie rúšok, i tie na prvom stupni

Igor Matovič včera požiadal rodičov, aby deti aj na prvom stupni ZŠ nosili rúška v triedach počas vyučovania.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Čím viac detí aj na prvom stupni bude rúška mať, tým viac si ochránia svoje vlastné zdravie, ale aj zdravie svojich spolužiakov. A tým viac zabránime, aby sme chorobu prípadne šírili v rámci triedy a potom následne aj kdekoľvek inde,” poznamenal premiér.

Premiér priznal chápe, že deťom sa v rúškach zle dýcha, avšak poznamenal, že keď to zvládne 70 – 80 percent detí, tak vždy lepšie, ako keď povieme všetkým, že ich nemusia mať.

,,Ja som prišiel pred pandemickú komisiu s návrhom, aby mali všetky deti aj na prvom aj na druhom stupni rúška. Potom prišiel minister Branislav Gröhling a argumentoval, že deti na prvom stupni to nezvládnu. Ja si osobne myslím a chcem vyzvať ešte pred začiatkom školského roka, všetky mamičky a ocinkov, aby deti ešte pred začiatkom roka na rúška pripravili” povedal premiér Matovič.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií