fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Zákaz vychádzania bude platiť 3 týždne. Vláda to schváli každý týždeň

Máte tip? napíšte nám mailom

Zákaz vychádzania začne platiť už od zajtra 24. októbra a má trvať do nedele 1. novembra 2020.

Každý týždeň však vláda schváli zákaz vychádzania a to až po dobu troch týždňov: ,,Zákaz vychádzania je v podstate prijatý na tri týždne a každý týždeň ho vláda schváli ako samostatné opatrenie. Taká je dohoda s ústredným krízovým štábom, aj na základe odporúčaní štábu a teda pandemickej komisie“, povedal Matovič v relácií Braňo Závodský Naživo v rádiu Express.

Podľa najnovších nariadení môžu ľudia na celom Slovensku aj bez testu chodiť do práce, vodiť deti do školy a chodiť do prírody či chodiť von so psom.

To neplatí pre Oravu a Bardejovský okres. Tam treba mať aj negatívny test. Ak nemáte negatívny test môžete ísť von iba v čase  od 1.00 do 5.00 h ráno, cestovať na testovanie, ísť do potravín lekárne a k lekárovi, poskytnúť starostlivosť o blízku osobu, o hospodárske zvieratá, ísť von so zvieratami do 100 metrov od bydliska.

Ak máte negatívny test môžete ísť do práce, poštu, do banky, autoservisu, na čerpaciu stanicu, sprevádzať dieťa do školy alebo ísť do prírody, avďak iba vo svojom okrese.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku pribudlo 168 pozitívne testovaných a 8 úmrtí

 

Platný je test aj zo súkromného laboratória

Ak ľudia neabsolvujú štátne testovanie ale v tom istom čase od 30.októbra do 1. novembra absolvujú test v súkromnom laboratóriu výsledok im bude platiť. ,,Je dobrovoľné sa zúčastniť štátneho testovania, ľudia sa môžu slobodne rozhodnúť, že ak nedôverujú štátnemu testovaniu, môžu ísť po svojej linke, do súkromného laboratória buď na antigénový alebo PCR test, ktorý je ešte lepší. Musí byť však urobený v tom istom období, “povedal Igor Matovič v relácií. Plošné testovanie sa uskutoční dva krát, a preto si ho bude musieť dať urobiť aj osoba v súkromnom laboratóriu dva krát. To znamená aj počas prvého aj počas druhého testovania.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií