fbpx
Máte strach z ihiel a odber krvi či očkovanie je pre vás nočnou morou? Nemocnica prišla s riešením, ako vás upokojiť

Máte strach z ihiel a odber krvi či očkovanie je pre vás nočnou morou? Nemocnica prišla s riešením, ako vás upokojiť

Odber krvi či očkovanie už možno nebude tak stresujúce ako doteraz…

Ihly u väčšiny ľudí vyvolávajú nepríjemné pocity a odber krvi či očkovanie je tak pre mnohých hotovou nočnou morou. Zatiaľ čo jedni to ako-tak zvládajú, iní z toho majú priam panický strach a hrôzu a to bez rozdielu toho, či ide o dieťa, či dospelého a “drsného” človeka.

Jedna z austrálskych nemocníc, Royal Children’s v Melbourne, viedla v rokoch 2012 až 2016 experiment s dodávaním oxidu dusného pacientom, ktorí majú už len pri pohľade na ihly úzkostné stavy a nemožno ich upokojiť. Túto metódu sa lekári rozhodli vyskúšať, keď už zlyhali všetky iné, dostupné spôsoby upokojovania.

Tento postup mal úspešnosť až u 95 percentách pacientov, pričom zvyšných 5 percent tvoria ľudia, ktorí metódu dodávania oxidu dusného nakoniec odmietli podstúpiť.

Zdravotná sestra a zároveň spoluautorka štúdie, Sonja Elia, tvrdí, že dusičnan môže byť prospešný medzi pacientmi, ktorí sa nedokážu nijako upokojiť a k liečbe ním by sa mali lekári uchýliť len keď všetky iné upokojovania zlyhajú. “Práca s ľuďmi, ktorí trpia fóbiou z ihiel, si vyžaduje flexibilitu a implementáciu celého radu techník, ktorých vrcholom sú až sedatíva. Ak všetky možné a dostupné metódy zlyhajú, potom by sme mali zvážiť dusičné a orálne sedatívum a to v dávke úmernej miere úzkosti,” povedala Elia pre agentúru Pharmacy News.

 

 

Zdroj: Good News Network

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Žijeme v klamstve a nevedomosti: NASA nášmu ľudstvu tají týchto 5 vecí
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.