Máte strach z ihiel a odber krvi či očkovanie je pre vás nočnou morou? Nemocnica prišla s riešením, ako vás upokojiť

Máte strach z ihiel a odber krvi či očkovanie je pre vás nočnou morou? Nemocnica prišla s riešením, ako vás upokojiť

Odber krvi či očkovanie už možno nebude tak stresujúce ako doteraz…

Ihly u väčšiny ľudí vyvolávajú nepríjemné pocity a odber krvi či očkovanie je tak pre mnohých hotovou nočnou morou. Zatiaľ čo jedni to ako-tak zvládajú, iní z toho majú priam panický strach a hrôzu a to bez rozdielu toho, či ide o dieťa, či dospelého a “drsného” človeka.


Jedna z austrálskych nemocníc, Royal Children’s v Melbourne, viedla v rokoch 2012 až 2016 experiment s dodávaním oxidu dusného pacientom, ktorí majú už len pri pohľade na ihly úzkostné stavy a nemožno ich upokojiť. Túto metódu sa lekári rozhodli vyskúšať, keď už zlyhali všetky iné, dostupné spôsoby upokojovania.

Tento postup mal úspešnosť až u 95 percentách pacientov, pričom zvyšných 5 percent tvoria ľudia, ktorí metódu dodávania oxidu dusného nakoniec odmietli podstúpiť.

Zdravotná sestra a zároveň spoluautorka štúdie, Sonja Elia, tvrdí, že dusičnan môže byť prospešný medzi pacientmi, ktorí sa nedokážu nijako upokojiť a k liečbe ním by sa mali lekári uchýliť len keď všetky iné upokojovania zlyhajú. “Práca s ľuďmi, ktorí trpia fóbiou z ihiel, si vyžaduje flexibilitu a implementáciu celého radu techník, ktorých vrcholom sú až sedatíva. Ak všetky možné a dostupné metódy zlyhajú, potom by sme mali zvážiť dusičné a orálne sedatívum a to v dávke úmernej miere úzkosti,” povedala Elia pre agentúru Pharmacy News.

 

 

Zdroj: Good News Network

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Mladšia polovička je zárukou dlhšieho a zdravšieho života! Platí to ale iba pre jedno z pohlaví
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*