fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

IKEA Bratislava otvára obchodný dom. Ako bude vyzerať nakupovanie po novom?

Spoločnosť IKEA Bratislava znovu otvorí svoj obchodný dom v Bratislave už dnes, 6. mája, s otváracou dobou od 9:00 hod. do 21:00 hod. každý deň okrem nedele. Seniori nad 65 rokov budú mať vyhradený čas na nákup od pondelka do piatku od 9:00 hod. do 11:00 hod.

Máte tip? napíšte nám mailom

IKEA uvádza, že postupuje zodpovedne, preto bude dodržiavať všetky kľúčové bezpečnostné štandardy, ako napríklad umiestnenie dezinfekčných prostriedkov na ruky na viaceré miesta v obchode, dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti aspoň 2 metre, obmedzenie počtu návštevníkov na 900, uprednostňovanie bezkontaktnej platby a ďalšie opatrenia.

Vstup iba s rúškom

Vstúpiť do obchodného domu budú môcť iba zákazníci, ktorí budú nosiť ochranu horných dýchacích ciest. Okrem nákupov v obchodnom dome je možné stále využiť on-line nákup so službami Klikni a vyzdvihni a Klikni a dovezieme. IKEA Pop-up v Košiciach ostáva nadaľej zatvorený. Spoločnosť IKEA neustále monitoruje kroky štátnych orgánov, aby dokázala vhodne a včas reagovať v súlade s ich rozhodnutiami a odporúčaniami.

Je dôležité, aby sme vďaka zavedeniu nových postupov zabezpečili chod firmy a vytvorili bezpečné pracovné prostredie. Ak sa chceme postarať o našich spolupracovníkov, musíme sa tiež postarať o správnu prevádzku našej spoločnosti.

Vďaka tomu môžeme ochrániť svoje živobytie a využiť túto situáciu, aby sme boli ešte silnejší,“ hovorí Mounia El Hilali, generálna riaditeľka a manažérka pre oblasť trvalej udržateľnosti IKEA ČESKÁ REPUBLIKA, MAĎARSKO A SLOVENSKO a dodáva:

Chcem sa vopred poďakovať našim zákazníkom za trpezlivosť, pretože budeme musieť obmedziť počet návštevníkov v obchodnom dome. Som tiež skutočne pyšná na všetkých našich spolupracovníkov, pretože každý jeden z nich prispieva k tomu, aby sme mohli znova otvoriť naše brány.

Vďaka nim môžeme s radosťou znova privítať našich zákazníkov a dať im možnosť, aby si mohli znova zveľaďovať svoje domovy. Zdravie a bezpečnosť našich spolupracovníkov a zákazníkov sú pre nás prvoradé. Preto si chceme byť istí, že opätovným otvorením ich nijako neohrozíme.“

Prečítajte si tiež:
V Sokolovciach útočník preskočil plot a dobodal 39-ročného muža, ten zraneniam podľahol

Detský kútik, reštaurácia a bistro zostanú zatvorené

Okrem doplnkových čistiacich opatrení vo všetkých oblastiach obchodného domu IKEA zabezpečí aj dodržiavanie všeobecných hygienických nariadení a podnikne ďalšie kroky v súlade s odporúčaniami vlády a interného nákupného protokolu.

 • Povinná ochrana horných dýchacích ciest pri vstupe do priestorov obchodného domu zo strany spolupracovníkov aj zákazníkov. Spolupracovníci budú nosiť ochranné rúška a rukavice. Ochranné štíty budú nosiť spolupracovníci na miestach, kde dochádza k zníženej bezepečnej vzdialenosti (napr.: pokladne, či Služby zákazníkom).
 • V obchodnom dome sa bude môcť nachádzať súčasne len 900 návštevníkov. Po dosiahnutí tohto maximálneho počtu nebude IKEA do obchodného domu vpúšťať ďalších zákazníkov, kým sa ich počet znova nezníži. Zároveň bude zaistené rozdelenie prichádzajúcich a odchádzajúcich zákazníkov pomocou rozdielnych trás.
 • Zákazníci a spolupracovníci budú pravidelne a rôznymi spôsobmi vyzývaní, aby dodržiavali bezpečnú vzdialenosť 2 metre a rešpektovali všeobecne platné hygienické predpisy.
 • V obchodnom dome budú k dispozícii dezinfekčné prostriedky na ruky (správna hygiena rúk zahŕňa aj umývanie rúk mydlom).
 • Bude sa dbať na časté vetranie a pravidelné dezinfikovanie kontaktných povrchov, kľučiek, nákupných vozíkov a košíkov.
 • Bude zaistené každodenné umývanie podláh a dôkladné čistenie pokladní a platobných terminálov.
 • IKEA bude zákazníkom v maximálnej možnej miere odporúčať platenie debetnými či kreditnými kartami a mobilnými telefónmi.
 • Zákazníci stále môžu využívať plánovanie kuchyne a spálne na diaľku. Tieto služby sú k dispozícii aj po otvorení obchodného domu.
 • Detský kútik Småland, reštaurácia a bistro zostanú pre zákazníkov zatvorené.
 • Zákazníci nebudú môcť na nakupovanie používať žlté tašky FRAKTA. Zákazníkom budeme odporúčať, aby použili nákupný vozík, alebo si zakúpili modrú tašku FRAKTA, ktorú si budú môcť vziať domov.
 • IKEA zákazníkom odporúča pred nákupom navštíviť stránku www.IKEA.sk a vopred sa oboznámiť s opatreniami pri nakupovaní.
Prečítajte si tiež:
Bratislava zabezpečí dočasné kontajnerové mestečko pre ľudí bez domova

Hoci IKEA Bratislava znova otvára svoj obchodný dom, prosíme zákazníkov, aby boli pri návšteve opatrní a uskutočňovali len cielené nákupy. IKEA vopred ďakuje všetkým zákazníkom za pochopenie a spoluprácu. Spoločne tak môžeme vytvoriť zodpovedné a bezpečné prostredie na nákup.

Pomoc komunitám počas pandémie ochorenia COVID-19

IKEA na Slovensku vyčlenila 220 000 EUR na núdzovú komunitnú pomoc tých najzraniteľnejších skupín, ktoré sa nachádzajú v prvej línii pomoci (nemocnice, zdravotnícky personál, sociálni pracovníci) a ktoré sú ochorením najviac postihnuté (starší ľudia, ľudia bez domova, chorí). Doteraz sme podporili 6 organizácií, darovali sme viac ako 7 000 produktov a 300 kilogramov jedla.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj ikea

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií