fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viac ako 200 malých dizajnérov navrhlo svoje vysnívané hračky, aby sa jedna z nich mohla dostať do celého sveta

Máte tip? napíšte nám mailom

Obľúbenú súťaž Malý dizajnér organizuje IKEA už niekoľko rokov a tentoraz v nej deti na Slovensku nakreslili viac ako 200 nádherných výtvorov.

Spomedzi súťažných návrhov z celého sveta vyberie IKEA 6 víťazných, podľa ktorých vyrobí skutočné plyšové hračky. V ponuke obchodných domov IKEA budú na budúci rok pred Vianocami. Celý výťažok z predaja týchto hračiek venuje IKEA na dobročinné účely.  V uplynulom roku takto darovala IKEA Bratislava 5 000 eur trom organizáciám, ktoré pomáhajú deťom.

V októbri sa malí dizajnéri v IKEA opäť chopili iniciatívy, ceruziek i pasteliek a nakreslili hračky svojich snov. V obchodnom dome IKEA v Bratislave prihlásili celkovo do súťaže 234 kresieb. A jedna z nich môže byť medzi víťazmi!

Porota, tvorená zamestnancami bratislavskej pobočky, z celkového množstva vybrala 15 kresieb, z ktorých 10 postúpi do medzinárodného kola.

Detská fantázia je nekonečná! Porota určila 15 najlepších návrhov a vy teraz rozhodnite, ktoré z nich postúpia do medzinárodného kola.Hlasujte na http://bit.ly/HlasujteTu

Zveřejnil(a) IKEA dne Středa 7. listopadu 2018

Výhercov slovenského kola pomôžu vybrať členovia IKEA FAMILY, ktorí sa stali členmi do 30. októbra. Hlasovať môžu online do 26. novembra 2018 na stránke IKEA FAMILY https://www.ikea-family.sk/maly-dizajner. Z finálneho kola vzíde potom šesť víťazov a podľa ich návrhov vyrobí IKEA plyšové hračky, ktoré budú v ponuke obchodných domov IKEA pred ďalšími Vianocami.

Prečítajte si tiež:
Zachráň ma!

Celý výťažok z predaja týchto hračiek venuje IKEA na podporu organizácií a nadácií, ktoré pomáhajú deťom. Minulý rok získali na Slovensku vďaka tejto kolekcii tri organizácie 5 000 eur.

Tohtoročná kolekcia plyšových hračiek, ktorá vznikla z minuloročných návrhov, je už v predaji. Tak sa deti môžu hrať napríklad s Ružovým Jednorožcom, Príšerou alebo Krížencom príšery, ježka a dinosaura.

Zdroj: IKEA

„Nakreslil som malého žraloka. Veľmi rád plávam a chcel by som plávať aj s takým žralokom. Určite celé dni putuje morom.“ Obrázok nakreslil Jimin (8 rokov) z Južnej Kórey.

Aj vy môžete pomôcť v rozhodovaní o tom, či sa o rok dostane do predaja hračka navrhnutá slovenským Malým dizajnérom.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií