IKEA predstavila nový katalóg a my sme boli pri tom! Pozrite si prvé zábery

IKEA predstavila nový katalóg a my sme boli pri tom! Pozrite si prvé zábery

reklama

IKEA oslavuje 75 rokov a zároveň predstavuje nový katalóg na nasledujúci rok. Je plný noviniek a súčasne zaváňa nestarnúcim štýlovým retrom.

Pred 75 rokmi založil 17-ročný Ingvar Kamprad IKEA. Samozrejme, vyzeralo to úplne inak ako v súčasných podmienkach. Ingvar v začiatkoch chodil po domoch a predával ceruzky a zápalky. Ktovie, či mu niekedy zišlo na um, že v roku 2018 bude jeho idea obchodného domu, zameriavajúceho sa najmä na predaj škandinávskeho nábytku a bytových doplnkov s dávkou typického severského minimalizmu, dostupná v 50 krajinách sveta.

Rozmanitosť nadovšetko

Nový katalóg tentokrát prináša 7 rôznych typov domácností. Sedmička je aj číslo plnosti, preto možno predpokladať, že by sa mohli dotknúť širokého spektra ľudí a ich štýlu – či už bývajú v centre mesta, alebo „na samotě u lesa“. Stránky dýchajú inšpiráciou, produkty sú zladené tón v tóne.

reklama
Obálka nového katalógu má odlišnú grafickú podobu – je inšpirovaná IKEA katalógmi z 80. rokov. Zdroj: IKEA

Toto sú „ikeácke“ domácnosti:

  1. Mestská oáza

  2. Malý byt s veľkou dušou

  3. Viac je niekedy viac

  4. V súlade s prírodou

  5. Plný dom

  6. Zmena je život

  7. Priestor na veľké nápady

Takže nech už vaše bývanie vyzerá akokoľvek, nápadov tu nájdete až-až.

A keďže aj IKEA je eco-friendly, šetrí lesy a tento rok vytlačila katalóg v náklade 190 miliónov kusov, čo je oproti minulému roku menej, a má aj menší počet strán. Vyrába sa výhradne na certifikovanom FSC papieri, čo z neho robí najväčšiu tlačovinu na svete vytlačenú výhradne na papieri s týmto certifikátom. Vychádza v 38 jazykoch, má 76 verzií. Bude k dispozícii aj v elektronickej verzii, identickej s tou tlačenou. Distribuovať sa začne 16. augusta 2018, v tej deň sa objaví aj na webe.

Okrem toho oslavuje narodeniny kolekciou GRATULERA, do ktorej zaradila obľúbené kúsky z histórie IKEA.

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE →

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  20 jedinečných nápadov pre malé kuchyne
reklama

Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Rada si tieto príbehy aj píšem a hrám.