fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

IKEA od Nového roka definitívne končí s plastovými výrobkami

Máte tip? napíšte nám mailom

IKEA končí s predajom plastových výrobkov. Od prvého januára 2020 vyraďuje jednorazové produkty. Pozrite sa, ktoré výrobky už nekúpite. 

Obľúbená švédska firma ide príkladom. Od prvého januára 2020 definitívne zruší jednorazové plasty. Cieľom spoločnosti je prispôsobiť modelu obehového hospodárstva všetky aspekty svojho podnikania a do roku 2030 prejsť na výrobu všetkých výrobkov len z obnoviteľných a recyklovateľných materiálov. IKEA chce podporiť aj ich opravu, opätovný predaj alebo recykláciu.

IKEA končí s plastovými výrobkami

V spoločnosti IKEA si už nekúpite jednorazové plastové slamky do nápojov, taniere, poháre, príbor, miešadlá, vrecká na ľad, vrecia na odpad, plastom poťahované papierové taniere a poháre.  

https://www.instagram.com/p/Bkk5qQyngmP/

Plasty nie sú nevyhnutne zlým materiálom, ak sa používajú opakovane a recyklujú sa na konci životnosti výrobku. Používanie jednorazových výrobkov vedie k neefektívnemu využívaniu prírodných zdrojov a prispieva k rozsiahlemu znečisťovaniu životného prostredia. Chceme inšpirovať našich zákazníkov, umožniť im, aby veci používali opakovane a aby uprednostňovali výrobky vyrobené udržateľným spôsobom, napríklad plastové výrobky vyrobené z recyklovaných PET fliaš. Takýchto výrobkov máme v našom sortimente veľa a v nasledujúcich rokoch plánujeme uvádzať ďalšie,prezradil manažér pre trvalo udržateľný rozvoj v Česku, Maďarsku a na Slovensku, Vladimir Víšek.

https://www.instagram.com/p/B1bAAm-I899/

Prečítajte si tiež:
Túžite po dokonalých fotkách? Pomôcť vám môžu tieto pózy na fotenie

Nový sortiment výrobkov

Spoločnosť IKEA končí s plastovými výrobkami a už čoskoro uvedie nový sortiment na jedno použitie aj vo všetkých svojich reštauráciách, bistrách a kaviarňach. Súčasné poháre, príbor, misky, taniere a slamky vymenia za výrobky z udržateľnejších materiálov. Všetok materiál použitý v nových výrobkoch na jedno použitie pochádza z obnoviteľných zdrojov.

Zmena výrobkov je pozitívny krok k šetreniu zdrojov. Napríklad, papierové poháre poťahované plastom z prvotných fosílných materiálov vymení spoločnosť za také, ktoré sú poťahované vrstvou z udržateľnejšieho plastu. Práve ten je vyrobený z cukrovej trstiny, ktorá je obnoviteľným zdrojom.   

https://www.instagram.com/p/B1bAAm-I899/

„Aby mali naši zákazníci prístup k pitnej vode, vo všetkých našich obchodných domoch sme namontovali fontánky, z ktorých si môžu zadarmo naplniť svoje znovu použiteľné fľaše vodou. Zároveň hľadáme udržateľnejšie riešenia pre zákazníkov, ktorí si chcú kúpiť fľašu s vodou a zobrať si ju so sebou. Momentálne ju totiž predávame len v PET fľašiach,“ dodáva Víšek.

Čo si myslíte o nových ekologických zmenách, ktoré zaviedla švédska spoločnosť? Páči sa vám ekologické zmýšľanie veľkých firiem?

Prečítajte si tiež:
Viete, ako dosiahnuť, aby bola vaša obývačka moderná, pohodlná a útulná zároveň? Myslieť musíte na silu farieb!

Zdroj: ta3.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií