fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

IKEA sťahuje z predaja nebezpečnú stoličku aj mandľovú tortu Almondy. Máte ich doma? (foto)

Zákazníci ich môžu vrátiť v ktoromkoľvek obchodnom dome IKEA a dostanú späť plnú kúpnu cenu. 

Máte tip? napíšte nám mailom

21.12.2022 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť IKEA sťahuje z predaja otočnú stoličku ODGER v antracitovej farbe z dôvodu hrozby pádu a zranenia.

Spoločnosť Almondy sťahuje obmedzené množstvo mandľovej torty Almondy s čokoládou Daim 400 gr. predávanej v obchodnom dome IKEA, pretože v torte bol nájdený kovový predmet. Výrobky sú z predaja stiahnuté z preventívnych dôvodov. Informuje o tom v správe Alexandra Strapáková, manažérka IKEA.

Stoličku treba vrátiť

IKEA vyzýva všetkých zákazníkov, ktorí vlastnia otočnú stoličku ODGER v antracitovej farbe s dátumovými pečiatkami do a vrátane 2221 (22 označuje rok 2022 a 21 týždeň, kedy bol výrobok vyrobený), aby ju prestali používať a kontaktovali spoločnosť IKEA. Hrozí totiž riziko zlomenia hviezdicovej základne, v dôsledku ktorého môže osoba sediaca na stoličke spadnúť a zraniť sa. IKEA preto spomínanú stoličku sťahuje z trhu.

Otočnú stoličku ODGER v antracitovej farbe s dátumovými pečiatkami do a vrátane 2221 môžu zákazníci vrátiť v ktoromkoľvek obchodnom dome IKEA a dostanú späť plnú kúpnu cenu. Doklad o kúpe (pokladničný blok) nie je nutné predložiť.

Incident berú veľmi vážne

Spoločnosť Almondy sťahuje obmedzené množstvo mandľovej torty Almondy s čokoládou Daim 400 gr. predávanej v obchodných domoch IKEA, s kódom šarže L2140 a dátumom minimálnej trvanlivosti: 18.11.2023. Spoločnosť Almondy vyzýva spotrebiteľov, ktorí si tento výrobok zakúpili, aby ho buď vrátili do obchodného domu, kde bol zakúpený a kde im vrátia plnú čiastku, alebo aby kontaktovali spoločnosť Almondy na www.almondy.com.

Prečítajte si tiež:
dm a jej zákazníci podporili inštaláciu fotovoltických panelov v školských zariadeniach

„V spoločnosti Almondy je kvalita a bezpečnosť našich výrobkov na prvom mieste. Incident berieme veľmi vážne a ako preventívne opatrenie preto sťahujeme výrobky zakúpené v obchodných domoch IKEA s vyššie uvedeným kódom šarže,“ uviedla s ospravedlnením Margareta Johannesson, riaditeľka kvality v spoločnosti Almondy.

Viac k témam: Nebezpečný výrobok, Stiahnutie z predaja
Zdroj: Webnoviny.sk – IKEA sťahuje z predaja nebezpečnú stoličku aj mandľovú tortu Almondy. Máte ich doma? (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií