fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Imitátor Mr. Beana vo Wuhane šíri pozitívnu energiu a zábavu

Imitátor Mr. Beana, Brit Nigel Dixon, sa stal hlavným tvorcom zábavy pre ľudí v čínskom Wuhane. Vláda ho požiadala, aby natočil pár videí, ktoré by obyvateľov mesta počas karantény rozveselili. Dixon účinkuje pod menom Mr. Pea a podľa slov miestnych im svojím humorom skutočne „dvíha náladu“. Trápi ho len nekonečné obviňovanie Číny za to, že “do sveta vypustila nebezpečný vírus”.

Máte tip? napíšte nám mailom

Neobvyklej iniciatívy sa chytil imitátor Mr. Beana, Nigel Dixon, z Veľkej Británie. Prebiehajúcu situáciu v Číne označil za neuveriteľnú, preto sa rozhodol šíriť humor medzi miestnych obyvateľov. Robí tak priamo cez svoju platformu, kde účinkuje ako Mr. Pea. Do čínskeho Wuhanu ako turista zavítal v januári tohto roku. Zostal tam aj po prepuknutí koronavírusu. „Keby som odišiel, bolo by to, akoby som sa Číne otočil chrbtom,“ vysvetlil Nixon.

Imitátor Mr. Beana šíri dobrú energiu

Nostalgiu za svojou rodnou krajinou a nudu vymenil za zábavu. Nielen pre seba, ale najmä pre ľudí žijúcich vo Wuhane. Jeho online „videovú kampaň“ sponzoruje tlačová agentúra Xinhua. Mnohí na základe tohto spochybňujú výroky Mr. Pea a domnievajú sa, že myšlienky mu podsunula práve agentúra. Služba YouTube sa naviac postarala o to, aby bola vo videách informácia o tom, že online vystúpenia sponzoruje aj čínska vláda.

Niektoré videá sú totiž podozrivo pozitívne.

„Kedysi ľudia čakali na nemocničné lôžka, teraz lôžka čakajú na ľudí,“ hovorí imitátor Mr. Beana, Mr. Pea, v jednom z videí.

Dodáva, že mu je zle, keď iné krajiny obviňujú Čínu. „Za čo? Ľudia po celom svete spájajú nakazenie vírusom s Čínou, a to aj bez zjavnej spojitosti,“ vysvetlil Mr. Pea vo videu.

Prečítajte si tiež:
Chirurgická zmena z muža na ženu! VIDEO, ktoré vám ukáže celú zmenu pohlavia

Ľudia vo Wuhane oceňujú jeho snahu

Imitátor Mr. Beana sa aj na pochmúrnu situáciu dokáže pozrieť pozitívne. Vo videu názorne predvádza, ako vyzerá jeho deň počas karantény. V typickom obleku Mr. Beana dvíha na nohách a rukách obrovskú fľašu oleja, cvičí so svojím milovaným mackom či s veľkým balíkom neidentifikovateľnej potraviny. Okrem toho vysvetľuje, čo konkrétne sa stalo a v súčasnosti deje vo Wuhane. Vyjadruje slová vďaky vláde, ktorá situáciu zvládla skutočne bravúrne.

Jeho videá vychádzajú každý týždeň. Imitátorovu snahu neoceňujú iba ľudia z čínskej komunity, ale z celého sveta. „Tvoj optimizmus a pozitívny prístup je dobrou inšpiráciou pre ľudí, ktorí bojujú s koronavírusom,” komentoval video Peng Will.

Mnohí narážajú na sponzorovanie týchto videí a preberajú pôvod koronavírusu. Často sa totiž stretávajú s obvineniami, že za celú pandémiu môže výhradne Čína.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj IFLS
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií