fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Indii sa môžete stať na jeden deň väzňom!

Máte tip? napíšte nám mailom

Predošlí článok, ktorý som písal o Slovinskej väznici, ktorú neskôr prerobili na hotel, zaujal, preto som sa rozhodol priniesť vám v podobnom duchu niečo ďalšie. A ak ste ten super článok o Slovinskej väznici náhodou prehliadli, TU si ho môžete prečítať.

V južnej Indii je väznica staršia ako 200 rokov. Ponúka turistom naozaj zaujímavú možnosť a to prežiť jeden deň ako väzeň. Návštevníci väzenia pred odchodom do cely vyfasujú väzenskú  uniformu, základné posteľné prádlo, mydlo a nádobu. Za noc za sa tam platí okolo 500 rupií, čo oje okolo 7 eur.

Okrem podpory cestovného ruchu ma prenocovanie vo väznici tiež vzdelávať a ukázať ľuďom, aký ťažký je život za mrežami. Je to jasný odkaz nielen mladým ľuďom, že by sa mali zriecť trestnej činnosti a viesť život bez násilia. Vidieť to a zažiť to na jeden deň ich možno dokáže od tohto odradiť. Uvidíme.

Budova bola postavená v roku 1796 a pôvodne slúžila ako kasáreň pre vojenské jednotky na koňoch. Neskôr bola premenená na väzenie. To bolo zavreté až v roku 2012 a teraz sa tam nachádza aj múzeum, v ktorom návštevníci nájdu rôzne obrazy a ďalšie artefakty spojené s trestnou činnosťou a väzenským životom v celej Indii.

Prečítajte si tiež:
Spoznajte „mŕtve" jazero v Ázii, po ktorom sa nedokážu plaviť ani lode. Ľudia to napriek tomu stále skúšajú

Tak čo? Vy by ste si chceli skúsiť takýto jednodňový pobyt a zistiť, ako zle sa môžu mať väzni v Indii? Je pravda, že jeden deň sa zdá byť málo, no buďme radi, že tam neskončíme navždy.

Zdroj: lidovky.cz
Obrázky – 1., 2.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií