fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Inflácia v Nemecku tento mesiac mierne spomalila na desať percent, ale zvyšovanie cien potravín nepoľavilo

Nemecká ekonomika vzrástla v období od júla do septembra o 0,4 percenta v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.11.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecká inflácia sa v novembri spomalila na 10 percent. Informoval o tom nemecký Spolkový štatistický úrad.

Tempo medziročnej inflácie sa zmiernilo z októbrového vrcholu 10,4 percenta, keďže sa rast cien energií oproti predchádzajúcemu roku spomalil na 38,4 percenta zo 43 percent pred mesiacom. Zvyšovanie cien potravín však nepoľavilo a vzrástli z 20,3 percenta na 21 percent.

Nemecká ekonomika vzrástla v období od júla do septembra o 0,4 percenta v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom, a to vďaka spotrebiteľským výdavkom. V aktuálnom štvrtom kvartáli a prvých troch mesiacoch budúceho roka sa však stále očakáva jej zníženie.

Viac k témam: Inflácia, Rast ekonomiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Inflácia v Nemecku tento mesiac mierne spomalila na desať percent, ale zvyšovanie cien potravín nepoľavilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií