fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Informácie o možnej ukrajinskej protiofenzíve vyvolávajú v Rusku „značné obavy“

V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Máte tip? napíšte nám mailom

25.3.2023 (SITA.sk) – Ruský informačný priestor reaguje „so značným znepokojením” na správy o spomalení ruských operácií a možnej protiofenzíve zo strany ukrajinských ozbrojených síl. V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa analytikov sa v ruskom informačnom priestore čoraz častejšie ozývajú správy o možnej ukrajinskej protiofenzíve. ISW taktiež dospel k záveru, že takzvaná „veľká“ ruská jarná ofenzíva čoskoro „vyvrcholí”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ruské vojenské velenie bude musieť vyčleniť značný počet síl pre frontovú líniu, aby buď zabránilo kulminácii, alebo spustilo obnovené útočné operácie, a je nepravdepodobné, že takéto sily existujú v dostatočnom rozsahu na to, aby to urobili,” uvádza sa v správe ISW.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Informácie o možnej ukrajinskej protiofenzíve vyvolávajú v Rusku „značné obavy“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií