fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Iniciatíva Mier Ukrajine organizuje pri príležitosti výročia vojny benefičné podujatie

Podujatie vyvrcholí benefičným koncertom Slovensko pre Ukrajinu v Starej Tržnici, kde vystúpia slovenskí i ukrajinskí hudobníci, ako napr. Zuzana Smatanová, Sima Magušinová či Polina UK.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.2.2023 (SITA.sk) – Iniciatíva Mier Ukrajine organizuje benefičné podujatie Slovensko pre Ukrajinu, ktoré sa uskutoční v piatok 24. februára v Bratislave na Námestí Nežnej revolúcie a v priestoroch Starej tržnice. Návštevníci si tak môžu pripomenúť smutné výročie od začiatku vojny u nášho východného suseda.

Ako ďalej v tlačovej správe informoval Tomáš Gelinger z iniciatívy Mier Ukrajine, záštitu nad podujatím prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová a primátor Bratislavy Matúš Vallo. Podujatie sa začne o 12:00 v rámci priestoru nazvaného Malá Ukrajina pred Starou tržnicou.

Návštevníci budú mať možnosť ochutnať ukrajinské jedlo, zoznámiť sa s vodičmi, ktorí dodávajú pomoc priamo na Ukrajinu a zapojiť sa do zaujímavých aktivít aj s deťmi,” informoval Gelinger.

V piatok o 18:00 sa začne verejné zhromaždenie. Podujatie vyvrcholí benefičným koncertom Slovensko pre Ukrajinu o 20:30 v Starej tržnici, kde vystúpia slovenskí i ukrajinskí hudobníci, ako napr. Zuzana Smatanová, Sima Magušinová či Polina. Podujatie bude vysielať verejnoprávna televízia na Jednotke.

Cieľom nášho podujatia je vyjadriť Ukrajincom v tomto boji podporu a solidaritu a odsúdiť brutálnu agresiu ruského teroristického štátu,” uviedol Marián Kulich, ktorý je členom iniciatívy.

Prečítajte si tiež:
Slipknot prídu do Bratislavy s ďalšou úspešnou kapelou

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdroj: SITA.sk – Iniciatíva Mier Ukrajine organizuje pri príležitosti výročia vojny benefičné podujatie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií