Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Iniciatíva Mier Ukrajine organizuje v Bratislave protest proti Ficovej zahraničnej politike

Na občianskom proteste vystúpia zástupcovia viacerých oblastí spoločenského života.

11.3.2024 (SITA.sk) – V Bratislave bude v utorok 12. marca o 18:00 hod na Námestí slobody, konať protestné zhromaždenie s názvom Zastavme súmrak, nebuďme kolaboranti s vojnovým Ruskom, ktoré organizuje iniciatíva Mier Ukrajine. Ako potvrdil Marián Kulich z iniciatívy, občiansky protest reaguje na aktuálne kroky vládnej koalície, ktorá svojou proruskou zahraničnou politikou ide proti záujmom Slovenska a Európskej únie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

“Vieme, kto je agresor a kto je obeť. Konajme inak ako v minulosti, aby sme sa znovu nemuseli hanbiť. Dajme najavo, že nesúhlasíme s tým, čo sa deje v našej zahraničnej politike. Stojíme na strane Ukrajiny a dôrazne odmietame príklon vlády k ruskému agresorovi,” konštatoval Kulich a doplnil, že aktuálny postoj nášho najbližšieho spojenca, Českej republiky, je pre nás vážnym varovaním.

Ako potvrdila iniciatíva, na občianskom proteste vystúpia zástupcovia viacerých oblastí spoločenského života. Účastníkom sa prihovoria študenti, umelci, občianski aktivisti, zástupcovia z rôznych častí Slovenska, hovoriť sa bude aj o hrozbách v oblasti životného prostredia, slobody slova či ľudských práv.

Iniciatíva Mier Ukrajine vznikla ako občianska odpoveď na agresiu a útok ruskej armády na suverénnu Ukrajinu.

Viac k témam: Iniciatíva Mier Ukrajine, pomoc Ukrajine, protestné zhromaždenie, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Iniciatíva Mier Ukrajine organizuje v Bratislave protest proti Ficovej zahraničnej politike © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií