Inšpirácia z ulice: fotografi, ktorí zachytávajú rozmanitosť ľudí a štýlu obliekania

Inšpirácia z ulice: fotografi, ktorí zachytávajú rozmanitosť ľudí a štýlu obliekania

reklama

Fotografi, ktorí zachytávajú outfity ulice a „obyčajných“ ľudí s výnimočným štýlom sa stali s rozmachom blogovania, sociálnych médií a obrazovej komunikácie veľmi vplyvnými. Často určujú trendy, spolupracujú s významnými časopismi a inými médiami, sami sa stali hviezdami, ktoré sú súčasťou módneho sveta a každoročné módne prehliadky sa nezaobídu bez ich prítomnosti.

Aká je úloha týchto tieňových eminencií? Správne zachytiť okamih, vystihnúť podstatu, upozorniť na skryté a poukázať na nepovšimnuté? Podať správu o vývoji a smerovaní módneho priemyslu a štýlu ulice? Evidovať rôzne „kmene“, ku ktorým sa ľudia hlásia prostredníctvom zvoleného štýlu a oblečenia?  Podstatou je najmä inšpirovať.

reklama

V dobe, kedy prijímame informácie z podstatnej časti v obrazovej podobe text stráca na význame. Ľudia sú nastavení na rýchle a nekompromisné tempo bežných dní  a fotografie sa stali dôležitým prostriedkom komunikácie a jednoduchou a efektívnou formou zdieľania informácií.

Nikdy nebolo jednoduchšie sledovať, ako sa obliekajú ľudia v Paríži, Miláne, New Yorku alebo kdekoľvek na svete. Čo si obliecť? Čo je populárne v uliciach metropol módy? Stačí pár kliknutí a všetko je na obrazovke.

A ktorí fotografi štýlu ulice patria medzi najvplyvnejších a najznámejších?

 

Scott Schuman – je známi tiež pod menom Sartorialist, pod ktorým dlhodobo pôsobí na svojom blogu. Na začiatku svojej činnosti ako fotografa zachytávajúceho štýl ulice sa zameriaval na fotografovanie outfitov počas týždňov módy. Neskôr začal spolupracovať s tými najznámejšími módnymi časopismi. Jeho fotografie sú priam návykové a keď začnete rolovať po stránke jeho blogu, je ťažké sa zataviť. S každou ďalšou fotografiou čakáte, čo sa mu podarilo zachytiť.

 

Scott Schuman
instagram.com

 

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

0
0
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Písanie, káva, knihy, filmy a móda, to sú moje vášne, ktoré ma sprevádzajú celý život. Študovala som právo, ale bez písania by moje dni boli prázdne. Držím sa toho, že základom každej činnosti by malo byť nadšenie, ktoré je ako korenie a dodáva veciam správnu príchuť. Človek toho nepotrebuje v živote veľa, aby bol šťastný. Za všetko hovorí tento citát od Starry Neely Blade: „Nepotrebovala veľa, chcela naozaj málo. Milé slovo, úprimnosť, čerstvý vzduch, čistú vodu, záhradu, bozky, knihy na čítanie, ochranné ramená a milovať a byť milovaná.“