fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Inšpirácia z ulice: fotografi, ktorí zachytávajú rozmanitosť ľudí a štýlu obliekania

Máte tip? napíšte nám mailom

Fotografi, ktorí zachytávajú outfity ulice a „obyčajných“ ľudí s výnimočným štýlom sa stali s rozmachom blogovania, sociálnych médií a obrazovej komunikácie veľmi vplyvnými. Často určujú trendy, spolupracujú s významnými časopismi a inými médiami, sami sa stali hviezdami, ktoré sú súčasťou módneho sveta a každoročné módne prehliadky sa nezaobídu bez ich prítomnosti.

Aká je úloha týchto tieňových eminencií? Správne zachytiť okamih, vystihnúť podstatu, upozorniť na skryté a poukázať na nepovšimnuté? Podať správu o vývoji a smerovaní módneho priemyslu a štýlu ulice? Evidovať rôzne „kmene“, ku ktorým sa ľudia hlásia prostredníctvom zvoleného štýlu a oblečenia?  Podstatou je najmä inšpirovať.

V dobe, kedy prijímame informácie z podstatnej časti v obrazovej podobe text stráca na význame. Ľudia sú nastavení na rýchle a nekompromisné tempo bežných dní  a fotografie sa stali dôležitým prostriedkom komunikácie a jednoduchou a efektívnou formou zdieľania informácií.

Nikdy nebolo jednoduchšie sledovať, ako sa obliekajú ľudia v Paríži, Miláne, New Yorku alebo kdekoľvek na svete. Čo si obliecť? Čo je populárne v uliciach metropol módy? Stačí pár kliknutí a všetko je na obrazovke.

Prečítajte si tiež:
Nemôžete zaspať? Možno ste až príliš unavení

A ktorí fotografi štýlu ulice patria medzi najvplyvnejších a najznámejších?

 

Scott Schuman – je známi tiež pod menom Sartorialist, pod ktorým dlhodobo pôsobí na svojom blogu. Na začiatku svojej činnosti ako fotografa zachytávajúceho štýl ulice sa zameriaval na fotografovanie outfitov počas týždňov módy. Neskôr začal spolupracovať s tými najznámejšími módnymi časopismi. Jeho fotografie sú priam návykové a keď začnete rolovať po stránke jeho blogu, je ťažké sa zataviť. S každou ďalšou fotografiou čakáte, čo sa mu podarilo zachytiť.

 

Scott Schuman
instagram.com

 

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

Scott Schuman
instagram.com

 

Scott Schuman
instagram.com

 

Scott Schuman
instagram.com

 

Phil Oh – jeho fotografie môžete nájsť napríklad na blogu s názvom Street peeper, ale spolupracuje napríklad aj s najvplyvnejším módnym časopisom na svete Vogue, cestuje aj do menej pravdepodobných miest, ako sú najznámejšie módne metropoly v snahe nájsť dych berúce objekty na zachytenie. Jeho fotografie sú veľkolepé a často pompézne, zachytáva okamihy, ktoré by si človek chcel navždy uložiť v pamäti.

Phil Oh
instagram.com

 

Phil Oh
instagram.com

 

 

Phil Oh
instagram.com

 

Phil Oh
instagram.com

 

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

Garance Doré – blogerka, fotografka, modelka a ilustrátorka. Napísala knihu s názvom Love, Style, Life: Garance Doré, ktorá zachytáva jej život v oblasti módy a „pravidlá“ štýlu. Sama je taktiež obľúbeným objektom fotografov a it girl, ktorá určuje módne trendy a inšpiruje. Čast spolupracuje s rozličnými módnymi  značkami a viac o nej sa dozviete na jej blogu atelierdore.com.

Prečítajte si tiež:
Do kín sa chystá unikátny animák o Spider-Manovi
Garance Doré
instagram.com

 

Garance Doré
instagram.com

 

Garance Doré
instagram.com

 

Garance Doré
instagram.com

 

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

Bill Cunningham –  dlhodobo spolupracoval s New York Times, pre ktorý zachytával štýl Manhattanu a jeho obyvateľov. Módnej fotografii ulice sa venoval od sedemdesiatych rokov a vtedy  sa zameral  na známe osobnosti, neskôr aj neznámych ľudí, ktorých štýl ho nejakým spôsobom oslovil. Zúčastňoval sa aj fashion weekov  a vo svete módy sa z neho stala legenda. Zomrel v roku 2016.

Bill Cunningham
instagram.com

 

Bill Cunningham
instagram.com

 

 

Bill Cunningham
instagram.com

 

 

Foto:  https://www.pexels.com/photo/adult-black-leather-jacket-blur-camera-241555/

www.instagram.com/p/Bl8GsBXAwR3/?taken-by=thesartorialist

www.instagram.com/p/BkSFdVqgj2Y/?taken-by=thesartorialist

www.instagram.com/p/BkxShxuAl67/?taken-by=thesartorialist

www.instagram.com/p/BjcgtnCArwb/?taken-by=thesartorialist

www.instagram.com/p/Bk3enyjBaEn/?taken-by=mrstreetpeeper

www.instagram.com/p/BkLHaomBKue/?taken-by=mrstreetpeeper

www.instagram.com/p/Bie9ghahu4k/?taken-by=mrstreetpeeper

www.instagram.com/p/Bh0KObshldb/?taken-by=mrstreetpeeper

www.instagram.com/p/BZwoF21Bk5i/?taken-by=garancedore

www.instagram.com/p/BmGta1OhaLP/?taken-by=garancedore

www.instagram.com/p/Bk3TUN1B421/?taken-by=garancedore

www.instagram.com/p/BZeOftZhmp3/?taken-by=garancedore

www.instagram.com/p/BOkUOMGj_kD/?taken-by=realbillcunningham

www.instagram.com/p/BO1dGFdleix/?taken-by=realbillcunningham

www.instagram.com/p/BOkdyuDj6Oi/?taken-by=realbillcunningham

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií