fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Inšpirácia z ulice: fotografi, ktorí zachytávajú rozmanitosť ľudí a štýlu obliekania

Fotografi, ktorí zachytávajú outfity ulice a „obyčajných“ ľudí s výnimočným štýlom sa stali s rozmachom blogovania, sociálnych médií a obrazovej komunikácie veľmi vplyvnými. Často určujú trendy, spolupracujú s významnými časopismi a inými médiami, sami sa stali hviezdami, ktoré sú súčasťou módneho sveta a každoročné módne prehliadky sa nezaobídu bez ich prítomnosti.

Aká je úloha týchto tieňových eminencií? Správne zachytiť okamih, vystihnúť podstatu, upozorniť na skryté a poukázať na nepovšimnuté? Podať správu o vývoji a smerovaní módneho priemyslu a štýlu ulice? Evidovať rôzne „kmene“, ku ktorým sa ľudia hlásia prostredníctvom zvoleného štýlu a oblečenia?  Podstatou je najmä inšpirovať.

V dobe, kedy prijímame informácie z podstatnej časti v obrazovej podobe text stráca na význame. Ľudia sú nastavení na rýchle a nekompromisné tempo bežných dní  a fotografie sa stali dôležitým prostriedkom komunikácie a jednoduchou a efektívnou formou zdieľania informácií.

Nikdy nebolo jednoduchšie sledovať, ako sa obliekajú ľudia v Paríži, Miláne, New Yorku alebo kdekoľvek na svete. Čo si obliecť? Čo je populárne v uliciach metropol módy? Stačí pár kliknutí a všetko je na obrazovke.

A ktorí fotografi štýlu ulice patria medzi najvplyvnejších a najznámejších?

 

Scott Schuman – je známi tiež pod menom Sartorialist, pod ktorým dlhodobo pôsobí na svojom blogu. Na začiatku svojej činnosti ako fotografa zachytávajúceho štýl ulice sa zameriaval na fotografovanie outfitov počas týždňov módy. Neskôr začal spolupracovať s tými najznámejšími módnymi časopismi. Jeho fotografie sú priam návykové a keď začnete rolovať po stránke jeho blogu, je ťažké sa zataviť. S každou ďalšou fotografiou čakáte, čo sa mu podarilo zachytiť.

 

Scott Schuman
instagram.com

 

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií