fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Instagram hľadí na fotky, kde vidieť bradavky dvojako. Spustila sa kampaň, ktorá to má zmeniť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Sociálna sieť Facebook je známa tým, že prísne zakazuje zobrazovanie nahoty a keďže pod túto sociálnu sieť patrí Instagram, i tam sa prísne kontroluje pridávaný obsah. Problém je však v tom, že Facebook spolu s Instagramom majú problém len so snímkami, na ktorých sú ženské bradavky, mužské im nevadia.

Už minulý rok sa preto objavila na internete kampaň, ktorá vyzývala nežné pohlavie k tomu, aby na fotkách svoje bradavky prekryli mužskými. Týmto by totiž nešlo o porušenie pravidiel spomínaných sociálnych sietí. Hoc sa mužské a ženské bradavky z blízka veľmi nelíšia, Instagram si to nemyslí.

Spomínaný fakt viedol k založeniu účtu s názvom Genderless Nipples, ktorý upozorňuje na dvojitý pohľad siete na bradavky a uverejňuje tam snímky “bezpohlavným” bradaviek, ktoré tam sú zasielané používateľmi. Vo svojom popise píše, že muži môžu ukazovať svoje bradavky a ženám je to zakázané. Ďalej vyzýva k zmene tohto pravidla a taktiež podporuje pohlavia bez rozdielu. V jednom z prvých príspevkov dokonca trocha provokuje Instagram slovami: „Milý Instagram, skús rozoznať, ktoré môžeš vymazať, a ktoré nie. Veľa šťastia.“

Prečítajte si tiež:
Dara Rolins je súčasťou kampane proti domácemu násiliu. Podporilo ju aj ministerstvo vnútra

01

02

03

04

Kevin Systrom z Instagramu vysvetlil, prečo blokujú nahotu. Je to najmä z dôvodu, že v App Store si chcú udržať hodnotenie 12+ a keby fotky s nahým obsahom neblokoval, hodnotenie by sa posunulo na 17+, čo by znamenalo pokles mladších používateľov. Ostáva však otázkou, prečo vedenie nemá problém s fotografiami, na ktorej vidieť drogy a ich užívanie, či mŕtve zvery alebo drsnejšie sexuálne praktiky.

 

Zdroj: theverge.com, Instagram

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií