Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Instagram možno zruší lajky, vraj nás ovplyvňujú. Novú verziu už testujú

Instagram aktuálne testuje verziu, kde by sa vám počet lajkov na príspevku nezobrazoval. Vraj nás lajky ovplyvňujú.

Pokračovanie pod reklamou

Len nedávno sme vás informovali o tom, že Facebook mení svoj dizajn a budeme si pravdepodobne musieť zvykať na nový koncept. Túto zmenu cez Twitter zdieľala Jane Manchun Wong. Zdá sa, že blogerka z Hong Kongu objavila ďalšiu zaujímavú zmenu. Tentokrát však nejde o samotný Facebook, ale jeho dcérsku spoločnosť Instagram.

Pokračovanie pod reklamou

Nie je žiadnym tajomstvom, že táto sociálna sieť je založená na číslach. Každý sleduje počet “páči sa mi to” na svojich príspevkoch či počet ľudí, ktorí ho sledujú. Toto by sa však malo zmeniť. Už nebude možnosť vidieť, koľko lajkov má príspevok. Jediný, kto bude mať ku týmto informáciám prístup, bude samotný majiteľ účtu, z ktorého bol príspevok pridaný.

Dôvod, prečo sa vedenie spoločnosti rozhodlo spraviť tento krok, je, že niektorým používateľom tým spôsobuje určitý psychický tlak. Je pravda, že mnohí sú do sociálnych sietí ponorení natoľko, že nízky záujem o ich príspevky im spôsobuje stres. Jane tento krok odhalila pomocou zdrojového kódu, no aj vedenie spoločnosti priznalo, že takúto verziu naozaj testuje.

Zdroj titulnej foto: techcrunch.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií