fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Instagram reaguje na koronavírus: Pridal novú funkciu

Sociálna sieť Instagram taktiež reaguje na situáciu vo svete ohľadom pandémie COVID-19. Pre svojich užívateľov si pripravila funkciu prostredníctvom ktorej chce apelovať na ľudí, aby ostali doma.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ide o novú nálepku, tzv. sticker, ktorá sa bude dať použiť v Instastories. Tá ponesie patričný názov Stay Home, teda Zostaň doma. Za normálnych okolností sú totiž tieto príbehy, ktoré po 24 h zmiznú, naplnené zážitkami z festivalov, večierkov, spoločenských stretnutí a podobne. Teraz však ľudia musia zostať doma, aby zamedzili šíreniu tohto vírusu.

Instagram na nálepku dáva veľký dôraz, čo dokazuje aj to, že všetky príbehy s ňou zobrazuje samostatne v novom skupinovom príbehu. Aktuálne je tam možné vidieť len príbehy s nálepkou od vašich priateľov.

Pre slovenských užívateľov zatiaľ nová funkcia dostupná nie je. Zdá sa, že Instagram pracuje na lokálnej verzii tejto nálepky. V najnovšej aktualizácii, ktorá je v týchto dňoch dostupná, však pribudla novinka s názvom Darcovský príspevok. Prostredníctvom nej môžete vo svojom príbehu zdieľať rôzne organizácie a priatelia ich tak môžu priamo finančne podporiť.

Aj ďalšie sociálne siete sa rozhodli reagovať na aktuálnu situáciu. Facebook odkazuje užívateľov na vládne stránky danej krajiny, kde sa môžu dozvedieť všetky potrebné informácie. WhatsApp zas vo vybraných krajinách spustil chatbot, ktorý okrem aktuálnych správ ponúka aj vyvrátenie rôznych hoaxov.

Prečítajte si tiež:
KONEČNE: NAKA zadržala generálneho prokurátora Dobroslava Trnku
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj digitalinformationworld.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií