fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO Jazero Monte Neme láka instagramerov: POZOR, je toxické!

Máte tip? napíšte nám mailom

Toxické jazero Monte Neme sa dostáva do hľadáčika instagramerov. Krásne tyrkysové jazero je však plné chemikálií a spôsobuje zdravotné komplikácie.

Niektorých z nás ženie vidina krásnych fotiek do riskantných situácií, alebo takých, o ktorých si najprv nezistíme viac. Nedávno sme vám priniesli čerstvé správy o tom, ako si ruskí instagrameri našli novú zábavku v podobe toxického tyrkysového jazera na Sibíri.

„Novosibírske Mladivy” však majú konkurenciu. Je ním španielske jazero Monte Neme. Aj táto lokalita láka na krásne farby ako z horúcej exotickej dovolenky. 

V čom je presne problém? Podľa portálu CNN je voda kontaminovaná toxickými chemikáliami. V lokalite sa ťažil v minulosti volfrám a cín od roku 1915 a kremenné a stavebné kamenivo v osemdesiatych rokoch.

Zo Španielska hlása prvých návštevníkoch jazera Monte Neme, ktorý doplatili na dokonalé fotozábery.

Krásnu fotku chcela aj istá španielska instagramerka. Ako informovala tamojšia  spravodajská služba Publico, mladej žene sa počas pobytu vo vode dostala toxická tekutina do úst. Publico ďalej informuje o tom, že minimálne jeden influencer musel byť hospitalizovaný „kvôli poškodeniu kože a zažívaciemu systému.“

https://www.instagram.com/p/ByDsMBtgQ6G/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=dlfix

Dvojtýždenné zvracanie aj vyrážky jej za to stáli

Dievča vôbec nepočítalo s tým, že pobyt pri jazere si vyžiada zdravotné komplikácie: „Zvracala som a mala som vyrážky na koži, boli to dva veľmi zlé týždne, ale potom príznaky úplne odišli,“ zdôverovala sa na Instagrame.

Po dvojtýždňovej alergickej reakcii povedala, že to bolo „trochu zlé, ale za tú  fotografiu sa to oplatí,“ uvádza stanica Cadena Cope v Coruñe.

Nie všetci sledovatelia zdieľali jej nadšenie. „Blahoželám ku kúpaniu vo vysoko toxickom odpade, vo volfrámovej bani. Nepochybne, by na vás bol Darwin hrdý, “ takto jej komentoval fotku iný používateľ.

Prečítajte si tiež:
Farba roka 2020 odhalená: Aký má tento trend význam?

Ďalší  instagramer, ktorý taktiež navštívil toxické jazero Monte Neme uviedol, že neodolal kontaktu s vodou, pretože „to bolo veľmi pekné“ a „nevidel žiadne upozornenia,“ ktoré by mu zakazovali kúpať sa v tejto lokalite.

Stojí za to riskovať?

Aký má vôbec vplyv kúpania sa v toxickom jazere Monte Neme na ľudské telo? Manuel Ferreiro z pohotovostného oddelenia Fakultnej nemocnice v Coruñe (CHUAC) to vysvetľuje v rozhovore s Cadenou Cope:

„Ak sa v ňom nekúpeme dlho, najpravdepodobnejšie sú to problémy s očami a podráždením, podráždenie sliznice, očí a podráždenie kože. Ak sme v ňom dlhšie, v predĺženom čase, a pijeme z jazera malé množstvo vody, dostavia sa nám hlavne poruchy trávenia, vracanie a následne hnačka. Ak je to krátky kúpeľ, nemalo by to byť  nič vážne.“

Jazero Monte Neme láka ľudí do toxickej vody ale aj z výšky či k bližšiemu skúmaniu: 

https://www.instagram.com/p/BzNoH3BCIX0/

View this post on Instagram

Family Time.

A post shared by Edgar Pons (@edgarpons1) on

https://www.instagram.com/p/B2jFiyQIQsh/

Prečítajte si tiež :

Fajčenie e-cigariet zabíja! V New Yorku aj Michigane vapovanie už ZAKÁZALI

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií