Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Instagramová kráska si nechala zašiť konečník! Podstúpila operáciu „Barbie zadok“

Britke Rosie Campbellovej (19) z Essexu diagnostikovali vážnu chorobu, keď mala ešte len dvanásť rokov. Od tej doby už podstúpila operáciu, pri ktorej jej bolo odstránené hrubé črevo a tiež jej museli zašiť konečník. K vyprázdňovaniu musí používať stomické vrecko.

Kráska, ktorú jej zdravotný stav donútil k naozaj nepríjemnej operácií, sa teraz snaží rozbehnúť kampaň, aby zvýšila povedomie ľudí o ochoreniach čriev. Pre BBC Rosie povedala, že potom čo podstúpila operáciu, ktorá sa tiež prezýva „Barbie zadok“, musí často ľuďom vysvetľovať, čo to má na bruchu a prečo nosí stomické vrecko. ,,Ľudia často nevedia, ako sa s vami rozprávať, keď im poviete, že nemáte konečník,“ vysvetlila Rosie pre BBC.

Než jej bola choroba diagnostikovaná, zažila si Rosie doslova peklo, trpela hnačkami, bolo jej neustále zle a mala chronické bolesti. Ak by operáciu nepodstúpila, mala by tiež veľkú šancu, že dostane rakovinu konečníka. ,,Zvonku vyzeráte dobre, ale vnútri je to úplne niečo iné. Už nemám hrubé črevo, pretože by ma zabilo, „ povedala Rosie.

Crohnova choroba

Crohnova choroba je zápalové ochorenie tráviaceho systému, ktoré môže postihnúť ktorúkoľvek jeho časť. Najčastejšie však postihuje tenké a hrubé črevo. Medzi príznaky choroby patria bolesti brucha, hnačky, svrbenie konečníka, krv v stolici. Mnoho ľudí s touto chorobou má pritom príznaky pokojne mnoho rokov pred tým, než je im diagnostikovaná.

Presná príčina ochorenia nie je známa, ovplyvniť jej vznik však zrejme môžu predovšetkým gény, problémy s imunitným systémom a iné predchádzajúce infekcie. Fajčiari majú u chorobe horší priebeh a oveľa častejšie sa ochorenie objavuje v krajinách západného sveta.

Zdroj bbc
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií