Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Inštitút pre štúdium vojny sa vyjadril k situácii na Ukrajine, upozorňuje na kontraproduktívne očakávania zo západu

Západní predstavitelia zároveň zverejňujú predpovede, kde postup Ukrajincov môže nastať.

27.7.2023 (SITA.sk) – Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) upozornil, že západní predstavitelia „kontraproduktívne posilňujú očakávania rýchleho a dramatického ukrajinského postupu“, ktorý vojaci pravdepodobne nedokážu dosiahnuť.

V najnovšej analýze vojny na Ukrajine inštitút dodal, že západní predstavitelia zároveň zverejňujú predpovede, kde postup Ukrajincov môže nastať, „ktoré by sa pravdepodobne nemali verejne zdieľať“. Informuje o tom web Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

ISW uviedol, že podľa jeho hodnotenia ozbrojené sily Kyjeva v protiofenzíve „môžu dosiahnuť významné zisky“. Pravdepodobne to však zaberie určitý čas a bude to „popretkávané prestávkami a obdobiami pomalšieho a náročnejšieho úsilia“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Inštitút pre štúdium vojny sa vyjadril k situácii na Ukrajine, upozorňuje na kontraproduktívne očakávania zo západu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií