Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Intenzita ofenzívy Moskvy na Ukrajine slabne, zhodujú sa ISW s ruským vojenským blogerom

Podľa ISW aj popredný ruský vojenský bloger tvrdí, že intenzita ruskej ofenzívy od mesta Avdijivka po mesto Doneck v posledných dňoch klesla.

9.4.2023 (SITA.sk) – Tempo ruskej ofenzívy podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) slabne a ruským vojakom sa nedarí nikde na Ukrajine postupovať. Inštitút uviedol, že informácie z ukrajinských aj ruských zdrojov podporujú teóriu, že ofenzíva Moskvy „sa blíži ku kulminácii„. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

ISW poukazuje na správu šéfa rady záložníkov pozemných síl Ukrajiny Ivana Tymočka, ktorá konštatuje, že ruské sily „nedosahujú skutočný postup nikde na frontovej línii„. Podľa tejto správy tempo útokov v okolí mesta Bachmut sa mierne spomalilo.

Podľa ISW aj popredný ruský vojenský bloger tvrdí, že intenzita ruskej ofenzívy od mesta Avdijivka po mesto Doneck v posledných dňoch klesla. Ruskí komentátori prestávajú diskutovať o kapacite ofenzívy Moskvy a namiesto toho „posudzujú potenciál Ukrajiny opätovne získať významné územie,“ dodal ISW.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Intenzita ofenzívy Moskvy na Ukrajine slabne, zhodujú sa ISW s ruským vojenským blogerom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií