Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Intenzita ruskej paľby sa vďaka severokórejským zásobám nezníži, Rusku zostali náboje na ostreľovanie s nízkou intenzitou

Uviedli to analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

24.10.2023 (SITA.sk) – Ruská vlastná výroba delostreleckých granátov spolu s doplnením čerstvých zásob zo Severnej Kórey znamená, že Moskva bude schopná udržať vyššiu inzenzitu paľby aj v budúcom roku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V najnovšej aktualizácii svojej správy o vývoji vojny na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW). Analytici skúmali tvrdenia estónskych predstaviteľov, ktorí naznačili, že Rusku zostali iba štyri milióny nábojov, čo postačuje na ostreľovanie s „nízkou intenzitou“.

ISW však uviedol, že podľa najnovších odhadov týkajúcich sa kapacity ruskej delostreleckej výroby a pokračujúceho severokórejského exportu Rusko „bude v dohľadnej budúcnosti pravdepodobne schopné udržiavať vo všeobecnosti dostatočnú intenzitu paľby“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Podľa ISW „je nepravdepodobné, že by ruské sily čelili rozsiahlemu nedostatku, ktorý by chronicky podkopal operácie, a pokles intenzity paľby vo svojej podstate neposkytne ukrajinským silám výhodu“. Analytici tvrdia, že miera, do akej Západ zareaguje a podporí Ukrajinu, sa budúci rok ukáže ako „kľúčový determinant“.

Viac k témam: Humanitárna pomoc Ukrajine, Munícia, pomoc Ukrajine, rusko-severokórejské vzťahy, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Intenzita ruskej paľby sa vďaka severokórejským zásobám nezníži, Rusku zostali náboje na ostreľovanie s nízkou intenzitou © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií