fbpx
Krása! Kto by nechcel pracovať v takýchto priestoroch?! V Bratislave vznikli parádne kancelárie

Krása! Kto by nechcel pracovať v takýchto priestoroch?! V Bratislave vznikli parádne kancelárie

Milujeme interiérový dizajn a obdivujeme architektov, ktorí to proste vedia! Pozrite si priestory administratívnej budovy Uniq v Bratislave na Staromestskej ulici. Tento projekt pred pár dňami predstavili na stránke archinfo.sk.

Ide o sídlo firmy, ktorá pôsobí v oblasti realít a investícií. Spoločnosť sa zaoberá aj architektonickými návrhmi a interiérovými riešeniami moderných pracovísk. Práve tento segment má na starosti architekt Ján Matulník, ktorý stojí aj za návrhom sídla spoločnosti. Je preto zaujímavé sledovať, ako sa úlohy zhostili profesionáli, ktorí majú tvorbu pracovného prostredia v každodennej náplni práce.

interiér
Pohľad zo vstupu. 

Interiér sa nachádza na najvyššom podlaží budovy Uniq na Staromestskej ulici v Bratislave.

Dielo bližšie predstavujú autori:

“Pri tvorbe architektonického riešenia sme si stanovili hlavné body celkového konceptu. Prvým z nich je zachovanie atmosféry pôvodného holopriestoru s krásnym výhľadom po obvode celej fasády. Druhým bodom je koncepcia pracovného prostredia. Pracovisko má byť odrazom firemnej kultúry. Priestor je navrhnutý tak, aby mohol byť kedykoľvek adaptovateľný na meniace sa potreby firmy a jej zamestnancov. Posledným, nemenej dôležitým bodom je vytvorenie zdravého pracovného prostredia, ktoré umožní zamestnancom okrem individuálnej práce aj vzájomnú spoluprácu a relax.

Pri tvorbe kancelárií CBRE v Bratislave sme zlúčili dohromady dva koncepty – tzv. activity based koncept a agility koncept. Prvý z nich predstavuje variabilné zónovanie priestoru. Vytvorenie rôznych typov pracovného prostredia, ktoré sú vhodné na určitý druh pracovnej činnosti. Tak vznikli tiché miestnosti na sústredenú prácu, priestory na komunikáciu a rokovania, na tvorbu projektov, telefonovanie alebo miesta, kde má človek súkromie a môže relaxovať. V CBRE sme navrhli priestory, kde môžu zamestnanci pracovať za stolom, barovým pultom alebo aj v stoji.

interiér
“Brezová stena” oddeľuje zasadacie miestnosti od otvoreného pracoviska.

Druhý, tzv. agile koncept, zase predstavuje miesta, kde sa môžu stretávať a pracovať multifunkčné tímy. teda ľudia z rôznych oddelení, ktorí pracujú na spoločnom projekte. Kancelárske priestory sme rozdelili do viacerých zón. Niektoré sú tiché, kde je takmer zákaz hovoriť, iné sú okamžite pripravené na rýchlu väčšiu alebo menšiu poradu. Stoly sú výškovo nastaviteľné, dostatok umelého osvetlenia je zabezpečený mobilnými svietidlami. (POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Vykročte do ulíc spolu s módnymi výtvormi mladých slovenských dizajnérov počas Fashion Marš! a Marš po ateliéroch!
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.