Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Internet má denne najviac mladých užívateľov, informoval o tom štatistický úrad EÚ

Až 96 percent mladých ľudí vo veku 16 – 29 rokov v Európskej únii (EÚ) v roku 2022 uviedlo, že každý deň používajú internet.

15.7.2023 (SITA.sk) – Až 96 percent mladých ľudí vo veku 16 – 29 rokov v Európskej únii (EÚ) v roku 2022 uviedlo, že každý deň používajú internet. V rámci dospelej populácie to bolo 84 percent. Na svojej webstránke o tom informuje štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Každodenné používanie internetu medzi mladými ľuďmi bolo vo všetkých krajinách EÚ vyššie ako 94 %. Najnižšie podiely, na úrovni 94 %, pritom zaznamenali v Taliansku a Bulharsku a najvyššie, na úrovni 100 % v Írsku a 99 % v siedmich členských štátoch EÚ – na Malte, v Luxembursku, Portugalsku, Česku, Litve, Slovinsku a Lotyšsku.

Zatiaľ čo mladí ľudia v každej krajine uvádzali veľmi vysoké podiely každodenného používania internetu, medzi dospelými používateľmi boli väčšie rozdiely. V priemere bol rozdiel medzi podielom mladých ľudí a dospelých, ktorí denne používajú internet v EÚ, 12 percentuálnych bodov (p. b.). Najväčší rozdiel pritom registrovali Chorvátsko a Grécko (zhodne 21 p. b.), Portugalsko a Bulharsko (zhodne 19 p. b.) a Poľsko a Rumunsko (zhodne 18 p. b.).

Väčšina mladých ľudí (84 %) podľa Eurostatu používala internet v roku 2022 na účasť na sociálnych sieťach. Práve to je pritom preferované využívanie internetu mladými ľuďmi od roku 2014. Medzi ďalšie hlavné spôsoby využívania patrilo čítanie správ online (68 %) a internetové bankovníctvo (64 %).

Viac k témam: Internet, Mladí ľudia, štatistika
Zdroj: SITA.sk – Internet má denne najviac mladých užívateľov, informoval o tom štatistický úrad EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií