Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Internetoví podvodníci obrali muža o takmer 30-tisíc eur, zámienkou bolo odblokovanie v bitcoinovej peňaženke

Pri tomto protiprávnom konaní hrozí podľa hovorkyne páchateľom, v prípade preukázania viny pred súdom, trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

20.10.2023 (SITA.sk) – Policajný vyšetrovateľ v Humennom sa zaoberá podvodom, pri ktorom páchatelia od 52-ročného Sninčana postupne vylákali takmer 30-tisíc eur.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, stalo sa tak v dobe od marca do mája tohto roku pod zámienku odblokovania peňazí v bitcoinovej peňaženke.

„Oslovený muž umožnil jednému z páchateľov prístup k svojmu počítaču, a ten počas uvedeného obdobia neoprávnene vykonal päť finančných prevodov v rôznych sumách na iné účty. To všetko bez súhlasu 52-ročného majiteľa účtu,“ uviedla Ligdayová.

Pri tomto protiprávnom konaní hrozí podľa nej páchateľom, v prípade preukázania viny pred súdom, trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Viac k témam: Bitcoin, internetový podvod, Podvodník, policajný vyšetrovateľ
Zdroj: SITA.sk – Internetoví podvodníci obrali muža o takmer 30-tisíc eur, zámienkou bolo odblokovanie v bitcoinovej peňaženke © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií