Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Intoxikácia alkoholom či popáleniny. V Univerzitnej nemocnici Bratislava ošetrili v noci vyše štyristo pacientov

Ošetrené boli aj desiatky úrazov a na urgent prišli aj pacienti s ochorením COVID-19, ktorým sa zhoršil stav.

1.1.2024 (SITA.sk) – Počas silvestrovskej noci ošetrili v bratislavskej Univerzitnej nemocnici takmer 470 pacientov.

Ako ďalej uviedla hovorkyňa Eva Kliská, 35 pacientov bolo ošetrených pre bolesti brucha a 23 pacientov prišlo na centrálny príjem so psychickými problémami.

„Deviati pacienti boli ošetrení na Klinike popálenín, prevažovali poranenia spôsobené neopatrným zaobchádzaním s pyrotechnikou. Lekári a zdravotnícky personál v Univerzitnej nemocnici Bratislava poskytli zdravotnú starostlivosť 15 ľuďom, ktorí boli intoxikovaní po požití nadmerného množstva alkoholu,“ povedala hovorkyňa.

Doplnila, že ošetrené boli aj desiatky úrazov a na urgent prišli aj pacienti s ochorením COVID-19, ktorým sa zhoršil stav, pričom mnohí z nich museli byť hospitalizovaní.

Viac k témam: Nový rok, Silvester
Zdroj: SITA.sk – Intoxikácia alkoholom či popáleniny. V Univerzitnej nemocnici Bratislava ošetrili v noci vyše štyristo pacientov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií