Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Irán nemá v úmysle pokračovať vo vojenskej operácii proti Izraelu, vyhlásil iránsky minister zahraničných vecí Abdollahján

Avšak v prípade potreby bude krajina svoje legitímne záujmy chrániť, dodal iránsky minister zahraničných vecí Hosejn Amír Abdollahján.

14.4.2024 (SITA.sk) – Iránsky minister zahraničných vecí Hosejn Amír Abdollahján povedal, že jeho krajina nemá v úmysle pokračovať vo vojenskej operácii proti Izraelu.

„V tomto okamihu Iránska islamská republika nemá v úmysle pokračovať v obranných operáciách,“ napísal minister na mikroblogovacej sieti X.

„Ale ak to bude potrebné, nebude váhať chrániť svoje legitímne záujmy pred akoukoľvek novou agresiou,“ dodal šéf iránskej diplomacie.

Abdollahján označil útok na Izrael za „využitie práva na legitímnu obranu“ a uviedol, že to ukazuje zodpovedný prístup Iránu k „regionálnemu a medzinárodnému mieru a bezpečnosti“.

Viac k témam: Útok Iránu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Irán nemá v úmysle pokračovať vo vojenskej operácii proti Izraelu, vyhlásil iránsky minister zahraničných vecí Abdollahján © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií