Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Iránsky útok na Izrael bude na mimoriadnom zasadnutí riešiť Bezpečnostná rada OSN

Izrael zároveň požiadal Bezpečnostnú radu OSN, aby označila Iránske revolučné gardy za teroristickú organizáciu.

14.4.2024 (SITA.sk) – Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (BR OSN) sa v nedeľu večer zíde na mimoriadnom zasadaní v súvislosti s iránskym útokom dronmi a raketami na Izrael. Ako informuje portál BBC, oznámila to predsedníčka BR OSN Vanessa Frazierová.

O zasadnutie požiadal Izrael, ktorý v liste Frazierovej napísal, že útoky „predstavujú vážnu hrozbu pre medzinárodný mier a bezpečnosť“.

„Závažnosť a rozsah útokov sú bezprecedentné a sú flagrantným porušením izraelskej suverenity, medzinárodného práva a rezolúcií Bezpečnostnej rady,“ dodáva list. Izrael zároveň požiadal BR OSN, aby označila Iránske revolučné gardy za teroristickú organizáciu.

Viac k témam: Útok Iránu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Iránsky útok na Izrael bude na mimoriadnom zasadnutí riešiť Bezpečnostná rada OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií