fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Írsko má staronového premiéra, Leo Varadkar prevzal funkciu po Micheálovi Martinovi na základe predošlej dohody

Pri zostavovaní vlády sa strany dohodli, že Micheál Martin bude zastávať najvyššiu funkciu iba počas prvej polovice päťročného funkčného obdobia.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.12.2022 (Webnoviny.sk) – Micheál Martin prepustil post írskeho premiéra Leovi Varadkarovi, ktorý túto funkciu zastával už v rokoch 2017 – 2020.

Udialo sa tak v rámci dohody, ktorú koaliční partneri uzatvorili počas zostavovania vlády po predvlaňajších parlamentných voľbách.

Pri zostavovaní vlády sa strany dohodli, že Martin bude zastávať najvyššiu funkciu počas prvej polovice päťročného funkčného obdobia a v decembri 2022 prepustí svoje miesto Varadkarovi.

Martin v sobotu ráno odovzdal svoju rezignáciu prezidentovi Michaelovi Higginsovi. Povedal, že preňho bolo cťou slúžiť ako premiér a „teší sa na druhú fázu tejto vlády“.

Viac k témam: írsky premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Írsko má staronového premiéra, Leo Varadkar prevzal funkciu po Micheálovi Martinovi na základe predošlej dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií