fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ISIS má túto mladú Dánku poriadne v zuboch. Zabila im totiž 100 radikálov. Na jej hlavu vypísali odmenu milión dolárov

Máte tip? napíšte nám mailom

23-ročná Joanna je pre ISIS poriadnou hrozbou.

Joanna Palani, ktorá má iránsko-kurdských predkov, sa narodila v utečeneckom tábore v Iraku. Zbraň držala v rukách už ako dieťa a prvýkrát z jej vystrelila, keď mala len 9 rokov. Potom odišla do Dánska, kde na vysokej škole študovala politológiu. V roku 2014 sa však rozhodla zo školy odísť a šla bojovať do Sýrie.

Na svoj Facebook napísala, že sa tak rozhodla preto, lebo chce bojovať za práva žien a demokraciu – teda za niečo, čo spoznala až v Dánsku. Joanna bojovala v povstaní proti sýrskej vláde, proti režimu prezidenta Assada a aj proti ISIS.

Kráska, ktorá denne zažívala kruté boje na vlastnej koži tvrdí, že bolo ľahšie zabiť radikálov z hnutia ISIS než vojakov, ktorí chránili Assada. Spomína si i desivé zážitky, ako sniper zabil jej kolegu a to guľkou presne medzi oči. No najsmutnejšie pre ňu bol moment, keď vyslobodzovali maloleté dievčatá, ktoré boli väznené ako sexuálne otrokyne.

V septembri 2015 sa vrátila do Kodane, no plánovala tu pobudnúť len pár týždňov a potom opäť vycestovať, keď sa však o tom vláda dozvedela, Joanna bola tri týždne v najväčšom dánskom väzení a pred prepustením jej odobrali pas kvôli jej vlastnej bezpečnosti.

Prečítajte si tiež:
"Veď nič nerobíš, iba sa staráš o dieťa!" Bežný deň matky na fotografiách!

Dnes je na hlavu tejto bojovníčky vypísaná odmena jeden milión amerických dolárov. Ukrýva sa a často mení i miesto zdržiavania, pretože sa bojí o svoj život.

student-sniper-isis-joanna-palani-34

student-sniper-isis-joanna-palani-3

student-sniper-isis-joanna-palani-4

student-sniper-isis-joanna-palani-5

student-sniper-isis-joanna-palani-6

student-sniper-isis-joanna-palani-10

student-sniper-isis-joanna-palani-16

student-sniper-isis-joanna-palani-18

student-sniper-isis-joanna-palani-25

 

 

Zdroj: boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií