fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Islamisti útočili v populárnom letovisku: V Tunisku hlásia zranených a mŕtveho policajta

V prístavnom tuniskom meste Susa, ktoré je populárne medzi turistami, islamskí ozbrojenci v nedeľu dobodali dvoch policajtov. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Jeden z nich zraneniam podľahol, informuje Blesk.cz. Troch teroristov následne polícia zastrelila. S odvolaním sa na bezpečnostné zdroje o tom informovala agentúra Reuters.

Tá zároveň pripomenula, že incident sa odohral dva dni po tom, čo sa moci ujala vláda premiéra Hišáma Mašíšího. Kabinet poukázal na bezpečnostné výzvy, ktorým čelí tento severoafrický štát, ktorý sa potýka s ekonomickými a sociálnymi problémami

,,Hliadka dvoch príslušníkov národnej gardy sa v centre Susy stala obeťou útoku nožom. Jeden z nich sa stal mučeníkom, druhý je zranený v nemocnici,” citovala agentúra AFP hovorcu národnej gardy, ktorý doplnil, že troch” teroristov “polícia zastrelila. Predchádzala tomu podľa neho prestrelka.

V SUSE už umierali turisti

Neďaleko miesta dnešného incidentu sa pred piatimi rokmi odohral najhorší teroristický útok v dejinách krajiny. Na pláži a pri bazéne hotela v letovisku Kantáví, asi desať kilometrov severne od Susy 26. júna 2015 postrieľal tuniský mladík 38 ľudí, z toho 30 Britov. V dôsledku toho potom výrazne poklesol záujem zahraničných turistov o cesty do tejto krajiny, ktorá sa ale postupne začala z dôsledkov atentátu zotavovať.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: V New Yorku demonštranti rabujú vo veľkom obchody na Piatej Avenue

Tohtoročný turistickú sezónu navyše poznamenala pandémia covidu-19.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Reuters blesk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií