Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Islamský štát zverejnil fotografiu štyroch mužov, ktorí údajne zaútočili v koncertnej sále pri Moskve

Nijaký z mužov však nie je identifikovateľný.

23.3.2024 (SITA.sk) – Teroristická organizácia Islamský štát (IS) zverejnila v sobotu obrázok, na ktorom údajne sú štyria muži, ktorí v piatok zaútočili v koncertnej sále na západnom okraji Moskvy.

Nijaký z mužov však nie je identifikovateľný, pretože majú na hlave kukly. Podľa americkej mimovládnej neziskovej organizácie SITE Intelligence Group, ktorá monitoruje propagandu teroristických skupín, organizácia IS označila útok za „najtvrdší za posledné roky“.

🇷🇺 All four suspects for the terrorist attack on „Crocus City Hall“, who were detained in the territory of the Bryansk region, are foreign citizens , the Ministry of Internal Affairs of the Russian Federation announced. #RussiaAttack #Russia #Moscow pic.twitter.com/TTm9B8FzZb
— Abdur Rehman (@mian_arehman) March 23, 2024
 Informuje o tom web CNN. Agentúra Amaq, ktorá pôsobí ako médium IS, uviedla, že traja bojovníci zaútočili na ľudí v koncertnej sále strelnými zbraňami a nožmi a štvrtý hádzal zápalné zariadenia.

Dodala, že útoku predchádzal intenzívny prieskum komplexu Crocus City Hall. Agentúra Amaq napísala, že útok je súčasťou „vojny prebiehajúcej medzi Islamským štátom a krajinami bojujúcimi proti islamu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Moskve (fotografie)

Viac k témam: streľba v Moskve, Teroristický útok, Teroristický útok v Moskve
Zdroj: SITA.sk – Islamský štát zverejnil fotografiu štyroch mužov, ktorí údajne zaútočili v koncertnej sále pri Moskve © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií