Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Island reaguje na českú iniciatívu nákupu munície pre Ukrajinu, krajine prispejú dvomi miliónmi eur

Reykjavík tiež vyčlení zhruba 500-tisíc eur na nákup vybavenia pre ženy v ukrajinskej armáde.

25.3.2024 (SITA.sk) – Island vyčlení približne dva milióny eur na obstaranie munície pre Ukrajinu v rámci iniciatívy pod vedením Česka. Islandská vláda to oznámila na svojej internetovej stránke, informuje web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Reykjavík tiež vyčlení zhruba 500-tisíc eur na nákup vybavenia pre ženy v ukrajinskej armáde, napríklad uniforiem, zdravotníckeho materiálu a hygienických potrieb.

„Je kľúčové, aby sme pokračovali v silnej podpore Ukrajiny. Investujeme tým nielen do ochrany ukrajinského obyvateľstva, ale v širšom kontexte aj do ochrany medzinárodného práva a našich vlastných bezpečnostných záujmov,“ uviedol islandský minister zahraničných vecí Bjarni Benediktsson.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Munícia, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Island reaguje na českú iniciatívu nákupu munície pre Ukrajinu, krajine prispejú dvomi miliónmi eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií