fbpx
Izbová rastlina, ktorú pestujú doma stovky Slovákov zabíja! Zbavte sa jej, kým nie je neskoro

Izbová rastlina, ktorú pestujú doma stovky Slovákov zabíja! Zbavte sa jej, kým nie je neskoro

Obľúbená izbová rastlina obsahuje smrtiaci jed!

Izbová rastlina nazývaná difenbachia, ktorá je medzi ľuďmi obľúbená najmä z dôvodu, že je nenáročná na starostlivosť, zabíja! Môže za to šťaveľan vápenatý, ktorý obsahuje. Ten je jedovatý a spôsobuje aj smrť – tá v kontakte s ním sa u dospelého dostaví do 15 minút, pričom dieťa môže zabiť už v priebehu jednej minúty.

Naposledy sa obeťou kvetu stalo malé dievčatko, ktoré si vložilo do úst kúsoček listu. Otec dievčatka sa vyjadril, že jeho dcérke začal okamžite puchnúť jazyk a začala sa dusiť. Aj napriek tomu, že lekárska pomoc prišla do pár minút, nepodarilo sa ju zachrániť. Ak teda máte túto rastlinu doma, zvážte, či to nechcete zmeniť a to najmä v prípade, že máte malé deti.

difenbachia

 

 

 

Zdroj: Omargardens

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Čo sa naozaj stane s naším telom po smrti?
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.