Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izrael prikázal novú evakuáciu z Rafahu na juhu Pásma Gazy, kde plánuje rozšíriť svoju operáciu

Konflikt eskaluje v celom Pásme Gazy a ťažké boje medzi izraelskými vojakmi a palestínskymi militantmi prebiehajú na predmestiach Rafahu.

11.5.2024 (SITA.sk) – Izrael v sobotu prikázal novú evakuáciu mesta Rafah na juhu Pásma Gazy, keďže sa pripravuje rozšíriť svoju operáciu. Izrael uviedol, že jeho armáda sa zároveň presúva na sever Pásma Gazy, kde sa palestínske militantné hnutie Hamas preskupilo.

Konflikt eskaluje v celom Pásme Gazy a ťažké boje medzi izraelskými vojakmi a palestínskymi militantmi prebiehajú na predmestiach Rafahu.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Neďaleký hraničný priechod slúžiaci na dodávky humanitárnej pomoci sa tak stal neprístupný a viac ako 110-tisíc ľudí utieklo na sever regiónu.

Organizácia Spojených národov už týždne upozorňuje, že izraelský útok na Rafah, ktorý leží na hraniciach s Egyptom, naruší humanitárne operácie a spôsobí katastrofálny rast počtu civilných obetí.

Izraelské bombardovanie a pozemné ofenzívy podľa ministerstva zdravotníctva Pásma Gazy, ktoré nerozlišuje medzi civilistami a bojovníkmi, zabili viac ako 34 800 Palestínčanov, väčšinou žien a detí.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Rafah
Zdroj: SITA.sk – Izrael prikázal novú evakuáciu z Rafahu na juhu Pásma Gazy, kde plánuje rozšíriť svoju operáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií