Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izrael si plánuje udržať kontrolu nad územím Gazy, Netanjahu vylúčil všeobecné prímerie bez prepustenia rukojemníkov

Hnutie Hamas pri útoku zo 7. októbra zajalo viac ako 240 ľudí.

7.11.2023 (SITA.sk) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu povedal, že Izrael bude mať po vojne s palestínskym militantným hnutím Hamascelkovú bezpečnostnú zodpovednosť“ v Pásme Gazy „na dobu neurčitú“. Jeho vyjadrenia v rozhovore pre ABC News ponúkli zatiaľ najjasnejší náznak toho, že si Izrael plánuje udržať kontrolu nad územím, ktoré je domovom približne 2,3 milióna Palestínčanov.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Netanjahu vylúčil akékoľvek všeobecné prímerie bez prepustenia viac ako 240 ľudí zajatých Hamasom pri útoku na Izrael zo 7. októbra, ale povedal, že je otvorený „malým taktickým prestávkam“.

Americký prezident Joe Biden upozornil Netanjahua na potrebu humanitárnych prestávok priamo v pondelok v telefonáte, ale nedospeli k žiadnej dohode, uviedol Biely dom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér, Pásmo Gazy
Zdroj: SITA.sk – Izrael si plánuje udržať kontrolu nad územím Gazy, Netanjahu vylúčil všeobecné prímerie bez prepustenia rukojemníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií