Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izrael zaútočil na pozície palestínskych militantov pod mešitou na Západnom brehu

Útok sa odohral v čase, keď Izrael avizoval intenzívnejšie ostreľovanie ďalšieho palestínskeho územia.

22.10.2023 (SITA.sk) – Izraelská armáda v nedeľu ráno vykonala nálet na mešitu v utečeneckom tábore Džanín na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

Na platforme X uviedla, že militanti hnutia Hamas a Palestínskeho islamského džihádu mali pod mešitou „podzemnú teroristickú cestu“. Palestínsky Červený polmesiac uviedol, že jeden človek pri izraelskom nálete zomrel.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Palestínske ministerstvo zdravotníctva na Západnom brehu neskôr uviedlo, že Izraelčania zabili najmenej štyroch ľudí, z toho dvoch v Džaníne, jedného v Tubase a jedného v Nábluse.

Útok sa odohral v čase, keď Izrael avizoval intenzívnejšie ostreľovanie ďalšieho palestínskeho územia – Pásma Gazy v rámci svojej vojny proti Hamasu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Izrael zaútočil na pozície palestínskych militantov pod mešitou na Západnom brehu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií