Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izrael zaútočil na vojenskú infraštruktúru libanonskej skupiny Hizballáh, obáva sa rozšírenia konfliktu

Existuje obava, že vojna medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas by sa mohla z Pásma Gazy rozšíriť do Libanonu a severného Izraela.

28.10.2023 (SITA.sk) – Izraelská armáda v sobotu oznámila, že zaútočila na vojenskú infraštruktúru libanonskej militantnej skupiny Hizballáh. Armáda židovského štátu uviedla, že útoky podnikla po tom, ako „zistila, že z libanonského územia boli vypálených niekoľko protitankových striel a mínometných granátov smerom na Izrael“, vrátane izraelských vojenských stanovíšť pri izraelsko-libanonskej hranici.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Existuje obava, že vojna medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas by sa mohla z Pásma Gazy rozšíriť do Libanonu a severného Izraela, ak sa Hizballáh rozhodne zapojiť ku konfliktu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Hamas, Hizballáh, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Izrael zaútočil na vojenskú infraštruktúru libanonskej skupiny Hizballáh, obáva sa rozšírenia konfliktu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií