Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izraelská armáda ide podľa premiéra Netanjahu plnou parou vpred, ľudia si musia vystačiť s dvomi kúskami chleba denne

Medzitým silnejú výzvy na posilnenie humanitárnej pomoci v Pásme Gazy.

4.11.2023 (SITA.sk) – V noci na sobotu pokračovali izraelské nálety na severnú časť Pásma Gazy. Izrael zároveň vyzval civilistov, aby odišli do bezpečia, keďže zintenzívňuje operáciu voči militantom z hnutia Hamas, ktorí 7. októbra rozpútali túto vojnu útokmi na Izrael.

Humanitárna pomoc

Medzitým silnejú výzvy na posilnenie humanitárnej pomoci v Pásme Gazy. Podľa Agentúry OSN pre pomoc a prácu v prospech palestínskych utečencov (UNRWA) si priemerný Palestínčan denne musí vystačiť s dvomi kúskami chleba a v oblasti funguje iba jeden z troch vodovodov z Izraela.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu povedal, že armáda „ide plnou parou vpred“ a nezastaví sa, kým Hamas neprepustí všetkých rukojemníkov.

Stovky ľudí opustilo Pásmo Gazy

Hamas pri útoku zo 7. októbra uniesol približne 240 ľudí. Útok zabil asi 1 400 ľudí na izraelskej strane, zatiaľ čo v Pásme Gazy prišlo o život viac ako 9 200 Palestínčanov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Približne 1 100 ľudí opustilo od stredy Pásmo Gazy cez priechod Rafah na hraniciach s Egyptom. Túto dohodu sprostredkovali Spojené štáty, Egypt, Izrael a Katar.

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Izraelská armáda ide podľa premiéra Netanjahu plnou parou vpred, ľudia si musia vystačiť s dvomi kúskami chleba denne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií