Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izraelská armáda našla v mešite Pásma Gazy „teroristický tunel“, v noci zaútočila na vojenský tábor Hamasu

Izrael tvrdí, že Hamas používa civilistov ako ľudské štíty, militantná skupina obvinenia popiera.

14.11.2023 (SITA.sk) – Izraelská armáda natrafila v mešite v meste Gaza na „teroristický tunel“. Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na vyhlásenie izraelskej armády na Telegrame, podľa zverejnených záberov „počas pozemných operácií jednotky izraelskej armády odkryli šachtu teroristického tunela umiestnenú v mešite v Pásme Gazy“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izrael tvrdí, že militantné hnutie Hamas používa civilistov ako ľudské štíty a miestne zariadenia ako základňu pre svoje útoky, ale militantná skupina tieto obvinenia popiera.

Izraelská armáda dodala, že jej „vojaci cez noc zaútočili na vojenský tábor používaný námornými silami Hamasu na výcvik a skladovanie zbraní“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Izraelská armáda našla v mešite Pásma Gazy „teroristický tunel“, v noci zaútočila na vojenský tábor Hamasu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií