Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izraelská armáda otvorila štvorhodinové „evakuačné okno“ pre civilistov, aby sa presunuli na juh Pásma Gazy

Dodal, že Izraelčania sa rozhodli pre tento krok napriek tomu, že militantné hnutie Hamas naďalej ostreľuje izraelské sily „mínometnými a protitankovými granátmi“.

5.11.2023 (SITA.sk) – Izraelská armáda umožnila ľuďom v Pásme Gazy bezpečnú evakuáciu na juh tejto oblasti po jednej z hlavných diaľnic v regióne.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Hovorca armády Avichay Adraee v arabčine na sociálnej sieti X informoval o sprístupnení cesty Salah al-Din v nedeľu medzi 10:00 a 14:00 miestneho času (9:00 a 13:00 SEČ).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

„Ak vám záleží na sebe a svojich blízkych, choďte na juh podľa našich pokynov,“ povedal Adraee. Dodal, že Izraelčania sa rozhodli pre tento krok napriek tomu, že militantné hnutie Hamas naďalej ostreľuje izraelské sily „mínometnými a protitankovými granátmi“.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Izraelská armáda otvorila štvorhodinové „evakuačné okno“ pre civilistov, aby sa presunuli na juh Pásma Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií