Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izraelská armáda tvrdí, že počas akcie v nemocnici Šífa zabila viac ako 140 militantov

Z nemocničného komplexu, o ktorom sa predpokladá, že tam stále sú stovky ľudí, sa dostáva von len málo informácií.

21.3.2024 (SITA.sk) – Izrael tvrdí, že počas operácie v nemocničnom komplexe Šífa a jeho okolí v meste Gaza, zabil viac ako 140 militantov.

Len za ostatný deň podľa izraelskej armády „eliminovali“ viac ako 50 „teroristov“. Vojaci tiež podľa nej v nemocnici našli zariadenia na skladovanie zbraní. Informuje o tom spravodajský portál televízie CNN.

Operujú spolu so Šin Bet

Operáciu v komplexe Šífa spustili v pondelok. Izraelská armáda uviedla, že spolu s bezpečnostnou agentúrou Šin Bet „pokračujú vo vykonávaní presnej operačnej činnosti v nemocnici Šífa“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Z nemocničného komplexu, o ktorom sa predpokladá, že tam stále sú stovky ľudí, sa dostáva von len málo informácií.

Vyzliekli novinárov a zdravotníkov

Svedkovia z nemocnice pre CNN povedali, že tam izraelskí vojaci zadržali palestínskych novinárov a zdravotníkov, zakryli im oči a vyzliekli ich do bielizne.

Palestínski reportéri a zamestnanci nemocnice hovorili o ponižujúcich výsluchoch, pri ktorých boli kolegovia vyzlečení a ponechaní vonku v chlade. Jeden zadržaný muž pre CNN povedal, že ho izraelské sily prepustili bez dokladov a mobilu.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Izraelská armáda tvrdí, že počas akcie v nemocnici Šífa zabila viac ako 140 militantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií