Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izraelská armáda zabila desiatky militantov Hamasu, vojna si vyžiadala doposiaľ takmer 8-tisíc životov

V noci zase riadená stíhačka zasiahla oblasť univerzity al-Azhár v Gaze.

30.10.2023 (SITA.sk) – Izraelská armáda tvrdí, že v noci zabila desiatky militantov palestínskeho militantného hnutia Hamas v budovách a tuneloch v Pásme Gazy, kde pokračuje s pozemnou operáciou. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Zasiahnuté stanovište plné militantov

Pri jednom incidente izraelské lietadlo vedené pozemnými jednotkami ozbrojených síl zasiahlo stanovište v budove patriacej Hamasu s viac ako 20 militantmi vo vnútri, uviedla armáda vo vyhlásení. V noci zase riadená stíhačka zasiahla oblasť univerzity al-Azhár v Gaze, kde vojaci identifikovali ozbrojených teroristov a stanovište pre protiteroristickú strelu.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izraelské ozbrojené sily uviedli, že za posledných pár dní zasiahli viac ako 600 teroristických cieľov vrátane skladísk zbraní, pozícií pre odpaľovanie protitankových striel, úkrytov a stanovíšť Hamasu. Izrael vedie vojnu proti Hamasu po jeho útoku zo 7. októbra, pri ktorom zomrelo viac ako 1 400 ľudí, prevažne civilistov.

Druhé štádium vojny

Izraelské sily cez víkend po týždňoch náletov vstúpili do druhého štádia vojny s pozemnou operáciou a v nedeľu uviedli, že sa zintenzívni. Podľa analýzy CNN Izraelčania postúpili viac ako tri kilometre do Pásma Gazy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Izraelské údery si podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva v Ramalláhu na Západnom brehu Jordánu, ktoré získava informácie od zdrojov v Pásme Gazy kontrolovanom Hamasom, vyžiadali už 7 950 mŕtvych. Takmer tri štvrtiny zabitých sú zraniteľní ľudia – deti, ženy a starí ľudia. Viac ako 20-tisíc osôb utrpelo zranenia, tvrdí palestínsky rezort.

Viac k témam: civilné obete, Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Izraelská armáda zabila desiatky militantov Hamasu, vojna si vyžiadala doposiaľ takmer 8-tisíc životov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií