Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izraelské nálety zasiahli dva utečenecké tábory v Pásme Gazy a zabili množstvo ľudí, tvrdia Palestínčania

Útoky nastali v čase, keď USA neustále naliehajú na Izrael, aby súhlasil s „humanitárnou pauzou“ počas neúnavného bombardovania Pásma Gazy.

5.11.2023 (SITA.sk) – Izraelské nálety zasiahli v nedeľu dva utečenecké tábory v strednej časti Pásma Gazy a zabili množstvo ľudí, uviedli zdravotnícki predstavitelia.

Útoky nastali v čase, keď Spojené štáty neustále naliehajú na Izrael, aby súhlasil s „humanitárnou pauzou“ počas neúnavného bombardovania Pásma Gazy.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken odcestoval do Ramalláhu na Západnom brehu Jordánu na predtým neohlásené stretnutie s palestínskym prezidentom Mahmúdom Abbásom.

Blinken sa v sobotu stretol s arabskými ministrami zahraničných vecí v Jordánsku po rokovaní v Izraeli s premiérom Benjaminom Netanjahuom, ktorý trvá na tom, že nemôže dôjsť k dočasnému prímeriu, kým nebudú prepustení všetci rukojemníci zadržiavaní Hamasom.

Prezident Joe Biden však naznačil, že v súvislosti s dosiahnutím spomenutej „humanitárnej pauzy“ nastal určitý pokrok.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Izraelské nálety zasiahli dva utečenecké tábory v Pásme Gazy a zabili množstvo ľudí, tvrdia Palestínčania © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií